Sebekritický Bartošák: Kluky jsem moc nepodržel, na Finy jsme neměli

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

10. listopadu 2018, 21:07

Adam Bagar

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Hodně smutný byl po zápase s Finskem brankář Patrik Bartošák. Ač patřil k nejlepším hráčům českého týmu a pochytal několik šancí, musel skousnout porážku 0:3.

Uběhla jen minuta hry a už jej zachránilo břevno, pak předvedl parádní zákrok, ale Finové dál tlačili a na samostatný únik Ruotsalainena už byl krátký. „Nevím, jestli to byl klíčový moment zápasu. Neřekl bych. Zlomové bylo, že jsme se nedostali ani k žádnému souvislému tlaku. Oni výborně bránili celý zápas,“ přiznává vítkovický brankář.

Příjemné nebylo ani čekání na úvodní buly, které nakonec kvůli vyvěšení dresu někdejšího beka NHL Kimmo Timonena přišlo s pětadvacetiminutovým zpožděním. „Bylo to nepříjemné, navíc se to protáhlo. Ale když se vhodil puk, tak už jsem na to nemyslel. Člověk je profesionál, aby se na takové věci připravil,“ sděluje Patrik Bartošák.

Pak už jen sledoval prakticky celozápasovou finskou převahu. „Oni hráli fakt výborně, musím před nimi smeknout klobouk. Neměli jsme na ně a nezasloužili jsme si vyhrát.“ Čechům nestačilo ani jeho 23 úspěšných zákroků, z nichž hned několik bylo z kategorie těch těžkých. „Já jsem ale kluky taky moc nepodržel,“ říká sebekriticky.

„Možná tam bylo hodně kvalitních zákroků, jak říkáte, ale ne dost na to, abychom vyhráli. Já jsem tady od toho, abych dával klukům šanci. A je jedno, kolik jsem měl zákroků, pořád jsem jim šanci nedal, protože jsem dostal o tři góly víc než protější gólman. Jestli chceme pomýšlet na úspěch, tak včetně mě se musíme všichni zlepšit!“

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Dva ze tří gólů padly znovu po velkých individuálních chybách. Mohly být o komunikaci? „Je to možné. Hráčům se do toho nemontuju. Nevím, co se tam stalo. Možná to bylo vinou zmíněné komunikace, možná něčeho jiného. Soustředil jsem se na svoje chyby. Udělal jsem tři a byly rozhodující,“ štve hodně pětadvacetiletého brankáře.

V Praze národní tým podal velmi sympatický výkon, ale v Helsinkách se trápil. „Jasně, z toho pohledu je to zklamání, ale pro mě je každá prohra zklamáním. Ať už hrajeme dobře, nebo špatně. Nemáme ani bod na turnaji, a to je rozhodující,“ hlásí Bartošák před nedělní bitvou s Rusy. Ta už nic nezmění na tom, že Češi skončí poslední.

Týmu jsem chtěl pomoct jinak, mrzí chyby Krejčíka

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz