Sebevědomí mu nechybí, Krenželok odvrátil gól baseballovým odpalem

Daniel Krenželok si zahrál i v Lize mistrů. | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

19. října 2016, 14:52

Adam Bagar

Ačkoli toho trápící se Plzeň v Ostravě moc nepředvedla, na startu druhého dějství, za těsného stavu 2:1 pro Vítkovice, si vybrala obrovskou porci smůly, když už málem slavila vyrovnání! Na brankovišti však skvěle zasáhl domácí zadák Daniel Krenželok, jenž v poslední možnou chvíli předvedl něco ze svého baseballového umění. Odpálil do bezpečí kotouč, který nejspíš směřoval mezi tři tyče. "Šel do branky," potvrzuje Krenželok.

HokejkaTV

K situaci došlo ve 24. minutě. Patrik Bartošák už byl překonán, ale devatenáctiletý bek skvěle zasáhl a odklidil kotouč čepelí své hole. "Věřil jsem si, že to hokejkou vyrazím. Ale kdybych to nějak špatně trefil, tak by se puk ocitl přímo v bráně a byla by to moje chyba, protože jsem do toho nešel rukou," uvědomuje si Daniel Krenželok.

"Měl jsem prostě v tu chvíli takový pocit, že to zaručeně trefím a zachráním. Jsem rád, že jsme z toho neinkasovali," pokračuje vítkovický mladík, který si za riskantní odpal vysloužil potlesk domácích příznivců a také pochvalu spoluhráčů. "Mladí kluci mají takové sebevědomí, že tohle vyřeší s chladnou hlavou," pokyvuje Rostislav Olesz.

Jak se zdá, sebevědomí Danielu Krenželokovi po dvouleté zámořské štaci rozhodně nechybí. "Sebevědomí mít musíte, to je u hokejisty asi to nejdůležitější. Aby si věřil a dělal to, co má. O tom to všechno je. Když se udělá chyba, tak se udělá a musí se napravit. Sebevědomí musí být v každé situaci," pokyvuje důrazný vítkovický zadák.

Ten by se očividně neztratil ani v baseballu. "V Americe jsem ho však nezkoušel. Jenom golf. Zkoušeli jsme odpalovat míčky také ze vzduchu, ale že bych to nějak trénoval, to ne," sděluje Krenželok, který si v létě s Vítkovicemi nezahrál ani exhibiční baseballové utkání. "Jen jsem se koukal a učil se od spoluhráčů," dodává s úsměvem.

Možná za jeho uměním stojí i kouzelná bílá hůl. "Hokejku mám jako všichni ostatní, jen na ní mám bílou omotávku. Neumím hrát s černou páskou. Jednou jsem to vyzkoušel a myslím, že to bylo mé nejhorší utkání v kariéře. Takže od té doby už černou nepoužívám a nikdy nepoužiju," prozrazuje obránce po výhře 4:1 nad Plzní.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz