Šedivý, Raszka... Tohle je TOP 5 posil Frýdku-Místku

Jméno Ondreje Šedivého ční nade všemi. Půjde o rozdílového hráče, jehož technické kousky budou diváky zvedat ze sedadel. Kdo další patří mezi nejzajímavější posily Frýdku-Místku?

Chance liga na Hokejka TV

Ondřej Raszka (G, 30 let)

Minulá sezona: Jastrzebie, 33 zápasů (92,6 %, 2,22 G/Z)

Je to paradoxní, ale ve třiceti letech ho v Česku čeká v podstatě první sezona mezi muži. Raszka totiž devět z deseti předešlých ročníků strávil v Polsku. A tam se zařadil k nejvýraznějším osobnostem extraligy: jeho úspěšnost zákroků pravidelně přesahovala 92 procent. Poláky svými výkony nadchnul natolik, že mu vyřídili tamější občanství, a rodák z Třince tak chytá i za polskou reprezentaci.

Zack Malík (O, 20 let)

Minulá sezona: Muskegon, USHL, 9 zápasů (0+5)

Ve Frýdku-Místku už bavil fanoušky jeho mladší bratr Nick, obrovsky talentovaný gólman. Nyní chce zaujmout také Zack. Malík má za sebou rozpačitý ročník, ve kterém toho moc neodehrál. Tato sezona proto pro něj bude hodně důležitá. Defenzivní bek prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, zahrál si i na Hlinka Gretzky Cupu nebo na MS do 18 let. 

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

David Homola (O, 18 let)

Minulá sezona: jun. Třinec, 12 zápasů (0+3)

Prožil podobný příběh jako Zack Malík. Hrál za mládežnické reprezentace, mimo jiné na Hlinka Gretzky Cupu... Ale také Homolův rozlet se v uplynulém ročníku zastavil: po neúspěšné štaci v zámořské WHL se vrátil do juniorky Třince. Nyní by poctivý zadák rád získal místo ve Frýdku-Místku. Mezi muži zatím žádné soutěžní starty nemá. 

Ondrej Šedivý (Ú, 30 let)

Minulá sezona: Innsbruck, EBEL, 34 zápasů (7+13)

Dost možná výborná posila nejen pro Frýdek-Místek, ale i pro partnerský Třinec. Šedivý má všechny předpoklady k tomu, aby se do Tipsport extraligy vrátil. Jde o jeden z největších přestupů, který se během pauzy v Chance lize udál. Šedivý posledních šest sezon válel v EBEL: za Znojmo a rakouský Innsbruck. Výborná náhrada za odcházejícího krále produktivity Petra Kafku. 

Rok Macuh (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Nový Jičín, 40 zápasů (19+21)

Má dvanáct extraligových startů za Olomouc a 44 utkání odehrál v Havířově. Uplynulý ročník ovšem strávil ve 2. lize. Každopádně získal sebevědomí – právě na něm stály týmové výkony. Slovinský útočník opanoval bodování Nového Jičína a řekl si o šanci ve Frýdku-Místku. 

Foto: Archív Roka Macuha

Aktuální kádr HC Frýdek-Místek

Brankáři: Lukáš Daneček, Ondřej Raszka, Tomáš Suchánek, Patrik Švančara.

Obránci: Jakub Adámek, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Šimon Jenáček, Jakub Michálek, Jan Zahradníček, Zack Malík, Lukáš Pírek, David Homola, Filip Cienciala.

Útočníci: Milan Mikulík, Rostislav Martynek, Ondrej Šedivý, Vojtěch Tomi, David Klimša, David Kofroň, Lukáš Kaukič, Dan Przybyla, Michal Matiaško, Kryštof Stuchlík, Rok Macuh, Adam Kofroň, Ján Blaško, Matěj Mach, Viktor Konečný, Adam Flok, Nico Geidl, Pavel Matěj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz