Šedivý už pálí za Porubu! Snad to tak půjde dál, přeje si. A co kravařský azyl?

Ondrej Šedivý a Adam Sedlák | Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Poruba po cenné výhře ve Zlíně přetlačila v kravařském azylu i Kolín. Pod její úspěšný vstup do sezony se výrazně podepsal Ondrej Šedivý, jenž už plní roli obávaného střelce.

33letý útočník zatím v ostravském klubu sbírá dva body na zápas. Na ledě úřadujícího mistra dal dva góly a navrch zapsal vítězný nájezd, v sobotu proti Kozlům pak přidal další trefu do černého a ještě asistenci.

„Z osobního hlediska jsem určitě spokojený. Každý hokejista, když dá gól, tak jej to povzbudí do dalších zápasů. Snad to takhle půjde dál,“ přeje si Ondrej Šedivý, jenž naskočil do Chance ligy po více než roce a půl.

Uplynulý ročník strávil v Tychách, za 55 zápasů v Polsku nasbíral 33 bodů (12+21). Nyní má nakročeno k podstatně vyššímu číslu. „Už vím, co můžu od první ligy očekávat. A jsem doma, což je taky důležité,“ hlásí.

Šedivý a spol., povzbuzeni triumfem ve Zlíně, začali proti Kolínu výborně a už po první části vedli 3:0. V dalších částech ale na své střelecké představení nenavázali a nakonec byli rádi, že udrželi těsnou výhru 3:2.

„Sice jsme vedli o tři góly, ale Kolín měl taky šance. Celkově náš výkon nebyl ideální, ale důležité jsou tři body. Musíme vychytat mouchy a nedělat takové zbytečné chyby. Snad se z nich poučíme,“ velí Šedivý.

Druhým porubským hrdinou úvodního dvojutkání byl brankář Ondřej Bláha, který působil velice jistě a skvěle si počínal i při nájezdech. Ve Zlíně chytil všechny čtyři, proti Kolínu pak zlikvidoval trestné střílení.

„Je fakt, že mu ani my moc gólů z nájezdů nedáváme. Ani Ďolíkovi (Danielu Dolejšovi, pozn. red.). Je skvělé mít takové gólmany a vědět, že když je nájezd, tak ho chytí. Klobouk dolů, celý zápas čapal,“ chválí jej.

A jak je spokojen s prostředím v Kravařích, kde Poruba kvůli rekonstrukci RT TORAX Areny bude hrát podstatnou část sezony svá domácí utkání? „Máme tu skvělé podmínky, nic nám nechybí,“ pokyvuje Šedivý.

V prvním domácím utkání mohla Porubské těšit i solidní divácká kulisa, dle oficiálního zápisu o utkání dorazilo do Buly Arény 629 diváků. „Akustika je tu vynikající, takže byli hodně slyšet. Moc jim za to děkujeme!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz