Sedláček vytáhl zákrok á la Hašek. V šatně dostal gladiátorskou masku

Vypjatá bitva o druhý flek mezi Spartou Praha a Mladou Boleslaví přinesla osm gólů, nespočet strkanic, ale i fantastický brankářský zákrok. Postaral se o něj domácí Jakub Sedláček, jenž 33 zákroky přispěl k výhře 6:2.

partneři českého hokeje

Běžela 39. minuta, když se v přesilové hře za stavu 4:0 dostal do samostatného úniku Radim Zohorna. Neudělal to špatně, kotouč už mířil do branky, ale Jakub Sedláček vykopl své nohy nahoru a levým betonem jeho pokus zázračně zlikvidoval.

„Jsem dřevák. Škoda, tohle musím dávat. Ale klobouk dolů před ním. Dobře mě tam vyčapal, chytil to á la Dominik Hašek,“ pokyvuje reprezentační útočník, který se nakonec ve třetí části přece jen trefil, ale to už jenom korigoval rozhodnutý stav.

Lukáš Pech se v utkání blýskl pěti body (1+4), přesto kabina předala gladiátorskou masku pro nejlepšího hráče zápasu Jakubu Sedláčkovi. „Vysloužil si ji nejen tím krásným zákrokem. Moc nás podržel a parádně zavřel branku,“ chválí ho Pech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz