Sedlák a Čerešňák: Hvězdy zápasu, ve kterém promluvil tým

Foto: HC Dynamo Pardubice

Už čtyřikrát v základní části vyhrály Pardubice výsledkem 1:0. Fyzická dřina, napětí, zodpovědnost… A odměna za fotbalový výsledek. V domácí odvetě s Olomoucí si podobnou praxi poprvé vyzkoušely i v play off. Výsledek 0:0 svítil na kostce až do samotného závěru. Čekání na radost ale prolomilo Dynamo hned dvěma brankami ve dvaceti vteřinách a na vítězné vlně teď může proplout až do semifinále.

„Obrovská úleva,“ potvrdil Peter Čerešňák pocity Pardubic, které olomoucká zarputilost dlouho trápila.

Na střely 33:18, na gólové šance by byl rozdíl ještě vyšší.

Očekávané góly podle analýzy? 2,79 – 1,10.

Jenže Olomouc tempo i důraz zápasu zvládala.

„Celý zápas jsme po nich chodili. Tentokrát nám to tam prostě nenapadalo,“ hodnotil Lukáš Sedlák. Sám se dostal minimálně do třech slibných možností.

Jenže se nebylo kudy prosadit. „O moc jinak asi hrát nemohou. Hráli zodpovědněji, jasně, viděli, jak hrajeme, mohli se na to připravit. Tak to v play off je, vzájemně na sebe reagujete. Měli jsme i tak dobré šance,“ myslí si Sedlák.

Se spoluhráči se musel k brance neustále probíjet, play off bolelo i u mantinelů. Dynamo se v tomhle taky dokázalo předvést. Několik hitů rozdali Adam Musil, Tomáš Vondráček i David Musil.

„Celý zápas jsme po nich chodili. Tentokrát nám to tam prostě nenapadalo."

Na rozdíl od základní části se ale pardubičtí hráči nenechali rozhodit a klíčové momenty ustáli bez oplácení nebo přehnané agresivity. Emoce ukázali ve hře, ne ve faulech. Moře nenabídli ani jednu přesilovou hru.

„Osobně jsem se na to připravoval od chvíle, co jsem tady,“ usmál se Sedlák. On i Tomáš Zohorna měli občas problém zůstat v ideálním mentálním nastavení. „Něco jiného je základní část, máte jen jeden zápas, pak jdete dál. V play off potřebujete vždycky vyhrát čtyři, série pokračuje i v hlavách. Kdybychom se někde rozčilovali, akorát soupeři nahrajeme do karet.“

Nenastala ani nervozita, když se domácím nedařilo gólově prosadit. „Přesně ta věc, kterou jsme takový zápas vyhráli. Kdybychom začali panikařit, zkoušet zápas rozhodnout sami, každej z nás by sóloval a chtěl něco urvat? Skončilo by to přesně naopak. My pořád hráli týmový styl, drželi krátká střídání, jedna lajna za druhou. Byli jsme trpěliví až do konce,“ myslí si Sedlák.

„Trenéři nás varovali, že to bude určitě těžší zápas než v pátek, takže jsme s tím počítali. Minule nám to tam napadalo a teď jsme se v zakončení možná trochu trápili, ale i tak jsme hráli dobře. Trpělivě, ze zajištěné obrany. A výhra je výhra,“ hodnotil podobně i Čerešňák.

Třetí třetina skončila 12:1 na střely… A Sedlák prý cítil, že jeho tým utkání urve. „Jsem rád za týmový výkon, který nás může posunout dál. Jen hrozilo, aby nám Olomouc neujela, neměla nějaké přečíslení. Až na pár momentů ve druhé třetině jsme si šli za svým cílem.“

„Trenéři nás varovali, že to bude určitě těžší zápas než v pátek, takže jsme s tím počítali."

„Gól jsem sice nedal, měl pár dobrých návratů do obrany. Branku dá i někdo jiný. Přesně to je naše cesta, nezáleží, kdo je zrovna na ledě, všichni makáme oběma směry. Neviděl bych v tom nic speciálního,“ odpověděl pak na dotaz ohledně jeho poctivého přístupu.

Obrana Olomouce přitom byla dost urputná, Pardubice si nemohly dovolit povolit. Mora sice ve svém kádru nemá ty největší extraligové hvězdy, kdyby se jí ale naskytla šance, hned by ji dokázala využít.

„Mají velké silné hráče vepředu i vzadu. Není to jednoduché pro nás obránce i útočníky, bijeme se o každý puk. Ale je vidět, že jsme natrénovaní a dobře jsme se na nachystali. O tom bude celé play off. Souboje u mantinelů i kolem branky… Potřebujete konzistentní práci,“ myslí si Čerešňák.

„Mají velké silné hráče vepředu i vzadu. Není to jednoduché pro nás obránce i útočníky, bijeme se o každý puk."

„V play off nikdo nechce pustit střední pásmo zadarmo, takže se není co divit, že Olomouc hrála jinak. Soupeř udělal změny v obraně i v rozehrávce. Něco jsme si k tomu řekli, ale na ledě je to vždycky i trochu o improvizaci. Důležité je, abychom si stále razili tu svoji cestu, jak chceme hrát. Šance si časem dokážeme vytvořit. Je to o nás, jestli se dokážeme prosadit.“

A to se povedlo v čase 59:40 právě Čerešňákovi. „Šel jsem to tam jenom napálit. Měl jsem hlavu dole a snažil jsem se hlavně trefit puk a branku,“ komentoval po zápase nejemotivnější moment.

Moment, který může dost ovlivnit další směřování série. Olomoucké poslala tahle krutá ztráta vyrovnaného zápasu do hlubin zklamání.

Na domácím ledě ale bude mít o to větší motivaci. Před plnou plecharénou, kde se soupeřům rozhodně nebruslí lehce.

Pardubice budou na postup potřebovat ještě hodně týmových sil. Baterky ale mají dobité.

„Konec základní části z naší strany ideální nebyl. Ale věřil jsem, že jakmile se začne o něco hrát, předvedeme věci, které jsme ukazovali většinu sezony…“ uzavřel Sedlák.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz