Sedlák: Willův zákrok? Mohlo se to zlomit, teď… Soustředění na další střídání

Lukáš Sedlák v souboji s Danielem Voženílkem. | Foto: Michal Dědič

Na střely vyrovnaný zápas. Pardubice ale předčily Třinec v předbrankovém prostoru, v polovině utkání z něj dvakrát udeřily a pomohly si na rozdíl od soupeře také přesilovkou. „Hráli jsme výborně, až na nějaké pasáže v první třetině,“ hodnotí Lukáš Sedlák, autor druhého a do jisté míry zlomového gólu.

Dynamo z 1:2 otočilo sérii na 3:2 a v pátek v Třinci může využít mečbol. S čím do utkání půjde?

„Hrát svůj hokej a plnit všechny taktické pokyny, které si řekneme před zápasem. Abychom hráli jako tým – to nás může přivést k úspěchu. Těšíme se na to,“ vzkazuje kapitán Lukáš Sedlák.

Hned v prvním střídání mohl zakončovat spolupráci Pánika s Hykou, finální přihrávku ale netrefil, nedostal ji úplně přesně na hůl.

„V první třetině jsme Třinci dali dvě taková zbytečná přečíslení. Bylo to trochu nervózní, ale trvalo to jen pár střídání. Sami jsme měli šance, kdybych nahrávku od Tomáše dostal přesněji, mohli jsme jít do vedení hned na začátku. Různě se střídaly možnosti, pak vytáhl Roman krásný zákrok a ve druhé třetině jsme byli lepší. Využili jsme šancí a odskočili jsme,“ shrnul Sedlák.

Zejména Willův moment z patnácté minuty, kdy skvělým přesunem s otevřenou lapačkou ukradl gól Nestrašilovi, pak určil tón zápasu.

„Roman vytáhl krásný zákrok, tam se to klidně mohlo zlomit. Ale parádně nás zachránil,“ ocenil Sedlák.

„Už minulý zápas nás párkrát podržel a vyhráli jsme i díky němu. Ale dneska jsme hráli jako jeden týmu, dobře jsme blokovali. Třinečtí samozřejmě nějaké šance měli, takže jsme rádi, že Romana máme.“

V čase 29:20 tak mohli jít domácí do vedení. Po dvou puštěných vyhozeních Třince se hra otočila do útočného pásma Dynama a Zohorna přesně našel najíždějícího Radila. Pohotová střela nesedla ideálně, ale možná právě proto skončila za Kacetlem.

A osvědčená spolupráce druhé dvojice již za 95 vteřin znamenala vedení 2:0. „Ani to nebyl žádný signál, nějak to vyplynulo ze hry. Tomáš Hyka mě krásně našel zpoza branky a pro mě už to nebylo zase tak těžké,“ usmíval se Sedlák. Ranou nad vyrážečku spustil další oslavy v hledišti.

„Nechtěli jsme dopustit žádné drama, chtěli jsme si to pohlídat. Ve třetí třetině jsme to zvládli dobře.“

Pardubice byly na koni. Zato Třinec absolvoval takové dostihy, nahozené puky trochu nestíhal a ve vlastní třetině se musel stáhnout. Pardubice mohly hrát okolo mantinelů, vytvářely si volné prostory.

Daňo šel na trestnou lavici za sekání na Sedláka a brzy se znovu měnilo skóre. Kautovu dělovku pod horní tyč brankář ani nemohl vidět přes dvojitý blok Ciencialy a Kundrátka.

Co znamenalo vedení pro Dynamo? „Polštář je větší a můžete hrát s trochu větším klidem. Na druhou stranu jsme se soustředili na to, abychom už žádný gól nedostali. Nechtěli jsme dopustit žádné drama, chtěli jsme si to pohlídat. Ve třetí třetině jsme to zvládli dobře,“ poučila se Sedlákova parta z duelu číslo 2, kdy promarnila vedení 3:1 a zápas nakonec urvala až v posledních minutách.

Lukáš Sedlák

Lukáš Sedlák | Foto: Jakub Knap, hokejkv.cz

Výhra s čistým kontem sebevědomí podpoří ještě více. Pátý zápas bývá (i statisticky) pro vývoj série klíčový…

„Stav 0:3 ale do nedávna v sérii taky ještě nikdo neotočil, žejo… Tohle je spíš pro novináře, zajímavosti pro lidi. Soustředíme se na další zápas, na svoje první střídání. Jak to bude vypadat dál? To teď nemá cenu přemýšlet,“ komentuje Sedlák s nadhledem.

A přidal: „Tým cítí, když se nedostáváte pod tlak, hrajete vepředu, kde rolují útoky. Lidi to cítí, začnou o to více fandit a pak je to nebezpečné. Takové chvíle rozhodují zápasy, dneska jsme to zvládli lépe my.“

„Já vlastně nevím, kam můžu jet. Dneska tam hráči taky přijeli. Řekli nám, že tam nemáme vůbec jezdit, já už radši dělám jen oblouk a snažím se jet pryč, tak mi to bylo řečeno.“

A co střídání Kacetla po třetí inkasované brance? Podle Sedláka další moment, který v sérii prakticky nic neznamená. „V sezoně se nám taky povedlo vyhnat jej z branky. Ale nedíváme se, kdo je v bráně. Řešíme sami sebe. To, jak střílíme, jak dáváme góly. Jestli tam stojí ten, nebo ten… Oba jsou skvělí gólmani a taky díky nim je Třinec ve finále.“

Jestliže zmíněnou první výhru v sérii braly Pardubice díky hře na brankovišti, dnes díky hře před brankovištěm. Co řekl ofenzivní lídr Dynama k tomuto tématu? „Já vlastně nevím, kam můžu jet. Dneska tam hráči taky přijeli. Řekli nám, že tam nemáme vůbec jezdit, já už radši dělám jen oblouk a snažím se jet pryč, tak mi to bylo řečeno. Ale je to moje práce, zastavit tam, aby brankář nemohl rozehrát puk… Musíme se poprat s tím, abychom byli agresivní, ale s rozumem. Pokud před brankářem zastavím a nebudu vymýšlet nic dalšího, zvedat ruce, tak je to v klidu.“

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz