Sedm gólů? Sebevědomí pro hráče, ví Rulík. Avizuje ale změny v přesilovce

Radim Rulík | Foto: Jakub Knap

Divočina. Čeští hokejisté nasázeli Dánům sedm gólů, sami inkasovali čtyřikrát. Pro fanoušky u televizí možná lahůdka, ale... Pro trenéra?! „Těžký zápas..." přiznává Radim Rulík.

A spustil tříminutový monolog: „Hlavně jsme měli nepovedenou přesilovku 5 na 3. Byla špatně sehraná," uznává. „Kdyby to byl kvalitnější soupeř, mohlo nás to stát zápas, protože jak se říká: když se nedá 5 na 3, tak se nevyhraje." Rulík současně avizoval, že sestavu na přesilovku 5 na 3 na další zápas změní. „Budeme na tom pracovat," slibuje.

A co složení formace pro jednoduchou početní výhodu? Ani ta není tolik efektivní – Češi mají zatím jediný přesilovkový gól z jedenácti příležitostí. „To ještě uvidíme. 5 na 3 vám řeknu hned, že změníme. U 5 na 4 se nejprve podíváme na video, projdeme si to a podle toho se rozhodneme."

Čechům naštěstí ve středu odpoledne šlapala hra v rovnovážném stavu, vstřelili v něm všech sedm branek. „V první třetině nám tolik nešly nohy, neměli jsme takový pohyb, jaký jsme chtěli mít. Dánové byli důraznější, u všeho byli včas. Nebylo to pro nás jednoduché," vrací se ještě Rulík k úvodní dvacetiminutovce. 

„Důležité bylo, že jsme dali na konci první třetiny gól do šatny na 1:1. Povzbudil nás, druhá třetina už vyzněla jednoznačně pro nás," těší Rulíka.

„Kdyby to byl kvalitnější soupeř, mohlo nás to stát zápas, protože jak se říká: když se nedá 5 na 3, tak se nevyhraje."

Jenže...

Stejně jako dali gól do šatny Češi, dali ho 24 vteřin před koncem prostřední části i Dánové. „Pak do toho kopli, šli si za možností vyrovnat," líčí Rulík.

A to se i stalo. „V tu chvíli ale naše mužstvo zase zaplo a hráči ukázali morál – že nechtějí prohrát a že si ten zápas chtějí vzít pro sebe."

Zásadní byla branka Tomáše Kundrátka na 4:3. „Dánové to potom otevřeli, šli do rizika, neměli zajištěnou obranu a z toho pramenily brejky – jsem rád, že jsme je proměnili," vrací se k divokému rozmezí 52. až 54. minuty, kdy v O2 areně znělo Hoja hej! hned třikrát.

Další pozivita? Třeba práce v předbrankovém prostoru. „To kvitujeme. Ostatně pracujeme na tom. Jsem rád, že z těch situací padly góly," potvrzuje Rulík.

„Některým klukům, kteří doteď neměli gól či asistenci, dnešní produktivita určitě pomůže, zvedne sebevědomí."

Ale... To největší plus utkání je zřejmé: zvýšené střelecké sebevědomí! Poprvé na turnaji se trefili Dominik Kubalík nebo Lukáš Sedlák. „Některým klukům, kteří doteď neměli gól či asistenci, dnešní produktivita určitě pomůže, zvedne sebevědomí," ví Rulík.

Češi tak na domácím šampionátu bodovali i ve čtvrtém utkání, z toho potřetí vyhráli. „Dánsko pro nás není soupeř, který by nám vyhovoval. Není to s ním jednoduché. Koukal jsem, že jsme s ním dříve hráli zápasy, v nichž jsme měli třeba 50 střel a stejně jsme prohráli o gól nebo se remizovalo. Jsem rád že dnes to takový zápas nebyl," cítí Rulík úlevu.

O něco lépe se bude dýchat i proto, že Češi udělali důležitý krok vstříc zajištění postupu do čtvrtfinále, v němž ještě nikdy nechyběli. „Já ale nechci přeskakovat. Apeluju na hráče, abychom koukali jenom na zápas, který nás čeká. Ne na další čtyři schody dopředu. Ale na zápas, co je zrovna před námi," líčí.

„Výsledky samozřejmě sleduju. Ale vždy, když se podívám, tak to vyznívá negativně pro nás. Takže se už asi dívat nebudu."

Stejně tak se zatím tolik neupíná ani k možným zámořským posilám z Bostonu a Caroliny. „Výsledky samozřejmě sleduju. Ale vždy, když se podívám, tak to vyznívá negativně pro nás. Takže se už asi dívat nebudu," dodává Rulík s úsměvem.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz