Sedmá nula! Spoluhráči mi po zápase ukazovali modřiny, vypráví Frodl

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Vychytal už svou sedmou nulu v sezoně a byl hlavním strůjcem vítězství Plzně 3:0 nad nevyzpytatelnou Olomoucí. „V sezoně jsem měl daleko snadnější zápasy s nulou. Rozhodně nebyla jednoduchá,“ ví Dominik Frodl, který si v utkání připsal 27 zákroků

partneři českého hokeje

Plzeň porazila Moru potřetí v sezoně. Opět to bylo o prvním gólu, na který se čekalo až do 26. minuty: „Byl to klasicky urputný hokej s Olomoucí. Ale několik šancí si vytvořila, spoustu střel jsem neviděl,“ líčí Frodl.

Největší příležitost si hosté vypracovali těsně před první trefou Škodovky, když v přečíslení tří proti dvěma zakončoval z mezikruží František Skladaný, Frodl ovšem předvedl parádní semafor. „Upřímně jsem tomuhle zákroku ani na kráse přidávat nemusel,“ usmívá se. „Přede mnou padal Bobby Jank, protihráč přes něj vystřelil a bylo štěstí, že jsem nemáchl naprázdno. Asi nejtěžší zákrok. A hlavně nejdůležitější, protože hned poté jsme šli do vedení.“

Spousta dalších střel ovšem na plzeňskou branku ani neprošla, domácí defenziva zablokovala hned osmnáct pokusů soupeře: „Kluci parádně blokovali střely. Říkal jsem jim, že to v zápase bude důležité a spoluhráči v tomto zahráli snad nejlépe v sezoně. Po zápase mi pak ukazovali modřiny,“ směje se brankář Škodovky.

„Spoluhráči mi po zápase ukazovali modřiny.“

Západočeši ve vyrovnané tabulce, kde druhý až pátý tým dělí jen čtyři body, zůstávají na třetí pozici. Taktizovat výběrem soupeře pro čtvrtfinále si ovšem v žádném případě nedovolí. „Rozhodně nevyhlížíme soupeře. Prostě chceme být po základní části co nejvýš,“ říká třiadvacetiletý rodák z Prahy.

Žádný velký optimismus ale Plzeň prožívat nemůže. Nedaří se jí totiž na venkovních kluzištích, v sobotu v Mladé Boleslavi prohrála už popáté v řadě. „Doma nám pomáhají fanoušci. Ačkoliv ne každý domácí zápas nehrajeme úplně podle představ, jsme schopni ho vyválčit za tři body. Poslední dva venkovní jsme třeba nehráli tak špatně, ale body se nám z nich nepodařilo získat,“ popisuje Frodl.

„Na každý tým jednou za sezonu padne nějaká krize a my jsme rádi, že když se nám nedaří vyhrávat venku, vítězíme alespoň doma,“ dodává na závěr.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz