Sedmý podpis! Oceláři si pro příští rok pojistili další oporu

Foto: hcocelari.cz

Oceláři pokračují v budování kádru na novou extraligovou sezonu 2020/21, na prodloužení kontraktu se dohodli i s reprezentačním bekem Davidem Musilem. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

„David Musil je výborný defenzivní obránce s dobrými parametry, hraje srdcem. O jeho platnosti pro tým vypovídá i vyjádření Milana Gulaše. Když se ho na loňském vyhlášení Hokejisty sezony ptali, proti komu se mu hraje nejhůř, odpověděl, že jednoznačně David Musil. To mluví za vše,“ říká sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

„Vytvořil se tady tým, který chce vyhrávat a má úspěchy. Líbí se mi, jak pracuje celá organizace a jaké máme zázemí. Vyhovuje mi také, že je Třinec menším městem a že je obklopen horami. Mám rád přírodu. Jsem tu celkově velmi spokojený, proto jsem se rozhodl zůstat,“ dodává David Musil, který v Třinci působí už tři roky.

27letý bek se přesunul pod Javorový po sezoně 2016/17 ze zámoří, kde zapsal i čtyři starty v NHL. Za Oceláře sehrál 186 zápasů, nasbíral v nich 37 bodů při bilanci 4+33 a vypracoval se na jeden z pilířů třinecké obrany. Umí hrát skvěle do těla, v posledních dvou sezonách ovládl klubové statistiky v Radegast indexu i v počtu hitů.

„Znám svoji roli. Statistiky ale tolik neřeším, pro mě je ze všeho nejdůležitější, abychom vyhrávali. A pokud se nepletu, v teto sezoně jsme Radegast index vyhráli i jako tým. To dokazuje, že je nás tu víc obětavých hráčů. Že jsme ochotni si pomáhat, postavit se jeden za druhého a hrát pro mužstvo,“ těší loňského šampióna.

Ten je po sezoně už sedmým Ocelářem, kterého si tamní vedení pojistilo. Před ním postupně podepsali také útočníci Ondřej a Michal Kovařčíkovi, brankář Jakub Štěpánek, obránce Milan Doudera, hlavní kouč Václav Varaďa, který se pod Javorovým upsal až do roku 2027, a naposledy polský forvard Aron Chmielewski.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz