Šéfka Drtičů představila trenéry. Znojmo podle ní do 2. ligy nepatří

Foto: Osobní archiv

16. května 13:42

Pavel Mandát

Ve všech nejen druholigových klubech se nyní intenzivně připravují na nadcházející hokejovou sezonu. Výjimku netvoří ani Hodonín. Šéfka Drtičů Jana Gajošová vypráví exkluzivně pro hokej.cz o aktuálním dění v klubu a přidává rovněž své názory na řadu témat.

partneři českého hokeje

Sezona jim skončila už před dvěma měsíci. Hodonínští Drtiči měli čtvrtfinálovou bitvu s Valašským Meziříčím dobře rozehranou, jenže události okolo pandemie koronaviru jejich snažení zastavily.

To už je ale hudba minulosti, přičemž šéfka klubu Jana Gajošová nyní intenzivně pracuje na přípravách svého oddílu před následujícím soutěžním ročníkem. V něm se budou muset Drtiči finančně uskromnit. To se koneckonců týká asi celého sportovního světa.

„Svaz po nás chtěl, abychom vyčíslili ztrátu za neodehrané play off. To jsme udělali. Samozřejmě se snažíme naše partnery udržet, ale je jasné, že rozpočet bude nižší, jelikož ne všichni si budou moci podporu dále dovolit. Ekonomická krize je zkrátka zřejmá, ale my se nevzdáváme. Jednáme s hráči, kteří v našem klubu chtějí dále pokračovat. Naším cílem je i nadále nabízet fanouškům Hodonína kvalitní hokej,“ usmívá se Gajošová.

Zásadních změn doznalo na Slovácku obsazení trenérské lavičky. Novým trenérem Jihomoravanů se stal hodonínský patriot Tibor Janás, jemuž bude asistovat Stanislav Balán. Někdejší extraligový hokejista skloubí práci na střídačce s údělem hráče. V Hodoníně s ním totiž počítají pro obě pozice.

„Znojmo by byl super atraktivní soupeř, ale z mého pohledu do 2. ligy nepatří. Mělo by být zváženo jejich přijetí do Chance ligy. Oni mají plně profesionální tým."

„15. května jsme se poprvé sešli s týmem. Představila jsem nového trenéra, kterým je pan Tibor Janás, jemuž bude pomáhat Stanislav Balán. Ten bude působit coby hrající asistent,“ osvětluje šéfka Drtičů a zároveň dodává, že funkce kapitána byla přidělena Tomáši Komínkovi.

Foto: Veronika Braunová-Lénartová, hcmb.cz

Otázkou však je, jakým systémem se bude příští druholigový ročník hrát. Na tuto otázku zatím neznají odpověď ani v Hodoníně. Předsedkyně klubu Gajošová by nicméně chtěla co možná nejvíce týmů, které by se do soutěže zapojily.

„V tuto chvíli ještě vůbec nevíme, jak se soutěž bude hrát. Máme termín přihlášek, který byl stanoven do 22. května. Pak se uvidí. Já za sebe bych chtěla, aby se k nám přidalo co nejvíce dalších týmů, protože chci víc zápasů. No a samozřejmě nechcete hrát s jedním mužstvem třeba šestkrát. Kvituji proto nabídku účasti klubům z krajské ligy, ale myslím si, že ne všichni ji využijí,“ odhaluje svůj pohled na věc.

„Moravské Budějovice by mi ve 2. lize chyběly. Je to hokejové město, fanoušci jsou na soutěž natěšení. Jde o dobro hokeje a o to, aby nám tu hrálo co nejvíc týmů."

Doslova žhavým tématem posledních dnů a týdnů je pak přesun znojemských Orlů do 2. ligy. Ten je podle mnoha zdrojů skutečně velmi reálnou možností. Šéfka Hodonína by atraktivního soupeře v lize uvítala, avšak má několik výhrad.

„Znojmo je super atraktivní soupeř. O tom není sporu, ale z mého pohledu do této soutěže nepatří. Oni jsou profíci. Mužstvo, které trénuje dvakrát denně, loni hráli v EBEL, rozpočet mají mnohonásobně vyšší než kdokoliv ve druhé lize… Proto by to pro nás byla zabitá sezona. Navíc by na ni doplatili i fanoušci ve Znojmě. Ti jsou zvyklí na hokej nějaké kvality a teď budou chodit na druhou ligu?“ podivuje se Gajošová.

„Chápu, že regule jsou regule. Ale podle mě by mělo být zváženo přiřazení Znojma do Chance ligy, ten tým je na to připravený. Zkrátka byste ta pravidla měli mít možnost změnit v případech, kdy pro to nadejdou důvody,“ líčí.

Příchod Znojma do 2. ligy by zároveň znamenal konec v soutěži pro Moravské Budějovice, což manažerka Drtičů nese těžce. „Byla by to škoda, jsem z toho smutná. Přitom Budějovice už mají nachystaný rozpočet, je to taky hokejové město a teď jim hrozí, že skončí v krajském přeboru. Bylo by fajn, kdyby mohly zůstat ve 2. lize. Především jde o hokej. My chceme, aby tu hrálo co nejvíc mužstev. Navíc oni stejně jako my podporují mladé hráče. Pracují tam s nimi dobře a taková cesta by měla být ve 2. lize prioritou,“ uzavírá Jana Gajošová.

Foto: Veronika Braunová-Lénartová, hcmb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz