Sekáč se v NHL znovu stěhuje! Jde k vítězům Stanley Cupu do Chicaga

21. ledna 2016, 16:24

Václav Jáchim

Druhá výměna ve druhé sezoně NHL potkala Jiřího Sekáče. Český reprezentant a účastník mistrovství světa 2014 se loni stěhoval z Montrealu do Anaheimu, opačným směrem zároveň putoval Kanaďan Devante Smith-Pelly, teď už je hráčem Chicaga! V organizaci obhájců Stanley Cupu nahradil Ryana Garbutta.

Výměna se narodila bleskově, V NHL jsou podobné akce běžné. Sekáč stěhování moc netušil, teď je realitou."Jirka se o trejdu dozvěděl dnes ráno místního času, okamžitě začal řešit přesun do Chicaga. Změnu bere pozitivně, zájem Blackhawks je pro Sekáče velkou výzvou a motivací," řekl hokej.cz hráčův český agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Sekáčův přesun k novému zaměstnavateli je pikantní, právě Blackhakws vzali českému útočníkovi v premiérovém ročníku NHL šanci na zisk Stanley Cupu. Rozjetý Anaheim loni v semifinále zastavilo Chicago, které posléze přetlačilo Tampu Bay a slavilo triumf. Tým kolem úžasných Kanea, Toewse, Hossy a dalších hvězd šlape i letos, aktuálně má na pažbě dvanáct výhře v řadě a 68 bodů z dosud sehraných 49 duelů.

Svěřenci trenéra Quennevila v soutěži září a jasně míří do vyřazovacích bojů, pro Jiřího Sekáče se otevírá slušná příležitost k ataku na Stanley Cup. V týmu narazí mimo jiné na krajana Michala Rozsívala, vedle zmíněného Marcela Hossy jsou v organizaci další slovenští útočníci Richard Pánik a Marko Daňo - i když ten momentálně na farmě v týmu Rockford IceHogs.

Sekáč měl v letošním ročníku zdravotní výpadek, vzhledem ke zranění kotníku zatím stihl jen 22 utkání, v nichž vstřelil gól a přidal dvě nahrávky. Z kolotoče NHL vypadl 1. listopadu proti Nashvillu, naskočil až měsíc a půl poté, navíc k rozehrání využil i prosincový duel za farmu Ducks v San Diegu proti rezervě San Jose.

Místo v týmu Chicaga mu nyní v rámci výměny přepustil Ryan Garbutt, třicetiletý útočník přišel k Blackhawks před sezonou jako součást vyrovnání za Patricka Sharpa z Dallasu. Garbutt v Chicagu nastoupil ke 43 zápasům, zaznamenal v nich dva góly a čtyři asistence.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz