Sekáč: Trochu jsme museli zvýšit hlas. Co řekl o Britech?

Foto: Markéta Křížová

28. května 2021, 15:42

Ondřej Mach

(RIGA, od našeho zpravodaje) Těžkou prověrku i přes nepříznivý průběh nakonec zvládli. Čeští hokejisté v možná klíčovém utkání celého šampionátu přehráli Švédsko a odvrátili velký průšvih.

V případě porážky proti týmu Tří Korunek by se jejich cesta do čtvrtfinále výrazně zkomplikovala. Reprezentanti už by zkrátka museli spoléhat také na ostatní výsledky... 

Nyní mají postup ze skupiny ve svých rukou. 

„Chceme, aby to v našich rukách zůstalo a nemuseli jsme čekat na nějaký zázrak. Musíme to držet tak, jak jsme hráli poslední třetinu. Věřím, že to do čtvrtfinále rozhodně dotáhneme,“ hlásí útočník Jiří Sekáč

Češi do duelu proti Švédsku vstoupili aktivně, po dvaceti minutách ale ztráceli dvě branky. Prostřední perioda gólovou radost nepřinesla: naši hokejisté tak měli dvacet minut na to, aby vývoj klání zvrátili. 

„My jsme věděli, že to tak nejde. Už po první třetině jsme si dali trochu céres. Ale nebylo to nic strašného, spíš jsme se povzbudili. Věděli jsme, že musíme být daleko agresivnější a víc střílet,“ povídá Sekáč. 

„Už po první třetině jsme si dali trochu céres. Ale nebylo to nic strašného, spíš jsme se povzbudili.“

Kdo byl v kabině nejvíc slyšet? „Myslím, že v týmu panuje dost vyrovnaná atmosféra. Kdo má chuť si vzít slovo, tak nám to předá. Je nás tam dost starších kluků, kteří už něco zažili, ti si to berou na starost,“ odhaluje. 

„Ty hlasy byly trochu zvýšené. V takovém zápase, kdy už jde skoro o všechno, a tým prohrává 0:2, tak je potřeba ho trochu nabudit. Nebylo to tak, že by na sebe někdo něco házel a nadával si. Spíš jsme si řekli, co musíme zlepšit,“ dodává český útočník. 

V poslední části pak přišla smršť, kterou skandinávský soupeř nedokázal zastavit. Národní tým si pomohl v přesilových hrách, vítěznou branku přidal nešťastník z první třetiny Lukáš Klok. Definitivní pojistku přidal do prázdné klece Jakub Flek

Další souboj čeká reprezentanty v sobotu, kdy změří síly s Velkou Británií. Ale pozor, papírový otloukánek na mistrovství ve středu zaskočil Bělorusko.

„Každý zápas se Slovenskem je zajímavý. Rivalita tam samozřejmě je.“

„Papírově možná jsou nejslabší, ale jak vidíte, tak šampionát je celý dost vyrovnaný. Rozhodně to nebude lehký zápas. Všechny týmy se musí respektovat,“ tvrdí Sekáč. 

O postupu mezi nejlepší osmičku dost možná rozhodne úterní duel proti Slovensku. Právě naši bývalí federální partneři by mohli být naším přímým protivníkem v boji o čtvrtfinále. 

„Každý zápas se Slovenskem je zajímavý. Rivalita tam samozřejmě je, Slováci předvádí dost solidní hokej. Rozhodně to nebude jednoduché, ať už to bude za jakékoliv situace,“ uzavírá osmadvacetiletý forvard. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz