Sekáčův plán v Montrealu? Když mě pošlou na farmu, domů nepojedu. Chci hrát NHL, tvrdí bojovně

Foto: ČSLH – Aleš Krecl

8. července 2014, 11:23

Pavel Krupička

Do zámoří se vrací po třech letech a věří, že tentokrát si u klubů NHL udělá jméno. V letech 2009-11 se Jiří Sekáč snažil prodat své schopnosti v juniorských soutěžích OHL a USHL, ale do draftu mu to nepomohlo. Montreal si ho našel až tento rok jako volného hráče s tříletými zkušenostmi z Kontinentální ligy.

„Měl jsem za sebou velmi dobrou sezonu v KHL, proto se mi sešlo tolik nabídek. Bylo jich kolem deseti, nakonec jsem vybíral ze tří nebo čtyř špičkových týmů,“ říká. Nakonec prý rozhodl jakýsi vnitřní pocit. „Byl jsem tu na návštěvě a pocítil jsem, že tady chci hrát, že chci hrát za tenhle klub.“

S Montrealem podepsal dvouletou dvoucestnou smlouvu se základním ročním příjmem 925 tisíc dolarů. V případě splnění výkonnostních limitů si k nim může přivydělat ještě 425 tisíc v každé sezóně. Nehledal nejsnazší cestu. Prakticky žádnou roli nehrál v jeho rozhodování ani fakt, že se v šatně potká s Tomášem Plekancem, který stejně jako on pochází z Kladna.

„Vlastně jsem ho ani pořádně neznal, než jsme spolu před dvěma roky začali hrát inline hokej. O Montrealu jsme se moc nebavili, i když mi pár věcí řekl. Bylo to ale čistě mé rozhodnutí, neudělal jsem ho na základě zkušeností někoho jiného,“ tvrdí Sekáč. „Montreal je zřejmě jeden z nejtěžších týmů, kam je možné se dostat. Ale já doufám… vlastně ne, mám pocit, že jsem si vybral správně.“

A když to nevyjde? „Přišel jsem sem kvůli tomu, abych se dostal do NHL, a udělám pro to všechno. Když mě pošlou na farmu, určitě se neseberu a nepojedu domů. Chci tady zůstat tak dlouho, jak jen to bude možné,“ hlásí účastník letošního finále Gagarinova poháru v KHL.

V právě probíhajícím nováčkovském kempu Canadiens je jedním z těch, kterým se dávají největší šance na okamžité uchycení v NHL. Generální manažer Marc Bergevin už začátkem měsíce naznačil, že Sekáč by se měl poprat o místa na pravém křídle v některé z prvních tří formací, uvolněná po odchodech kapitána Briana Gionty do Buffala a Thomase Vaneka do Minnesoty.

„Po Sekáčovi byla v poslední době docela velká poptávka. Je to mladý talentovaný hokejista s perspektivou dalšího růstu. Když máte v týmu takovéhle mladíky, snažíte se naplánovat, co s nimi, a podle nás má šanci nastupovat v některém z prvních tří útoků. Vždycky jsem říkal, že hráči svými výkony dělají rozhodnutí za nás,“ dává českému reprezentantovi naději generální manažer Habs.

Dvaadvacetiletého forvarda slova jeho nadřízeného těší. „Doufám, že mám blízko k získání místa v NHL, ale nikdo neměl snadné dostat se sem okamžitě. Udělám to nejlepší, abych místo získal. Doufám, že pan Bergevin se nemýlí,“ říká Sekáč.

Lev Praha, kde byl v minulé sezóně s 28 body druhým nejproduktivnějším hráčem základní části za Martinem Thörnbergem, se s předstihem pokoušel pojistit si jeho služby do dalších let. Sekáč ale v prosinci odmítl nabídku a bez ohledu na další osud jediného českého zástupce v Kontinentální lize to i dnes považuje za správný krok.

„Všichni vědí, že v KHL je spousta peněz, takže jsem to tehdy bral jako úžasnou nabídku, ale můj agent mi radil počkat. Říkal, že když vydržím hrát na stejné úrovni, přijdou i nabídky z NHL,“ prozradí Jiří Sekáč. „A každý hokejista s normálním smýšlením chce hrát v NHL. Takže jsem počkal a myslím, že jsem vybral správný tým.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz