Sekera mezi nohy i napadení sudího! Ujčík po derby v Hradci rozdal dvě stopky

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se po emotivním východočeském derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi zabýval hned sedmi momenty, a sáhl ke dvěma trestům. Hradecký Radek Smoleňák obdržel stopku na jedno utkání za zákrok na Marka Ďalogu. Stejný trest dostal i pardubický Patrik Poulíček, jenž v závěru utkání napadl čárového rozhodčího.

Aplikace Tipsport extraligy

Patrik Poulíček v závěrečných sekundách zápasu pod Bílou věží neudržel nervy na uzdě, když po prohraném vhazování nejdřív narazil a následně holí odstrčil čárového rozhodčího, který zcela předvídatelně couval směrem k hrazení.

„Zatímco v prvním případě šlo o přirozený kontakt ve snaze postupovat za kotoučem, ve druhém případě hráč vědomě a se zjevnou časovou prodlevou zasáhl holí drženou v obou rukách rozhodčího,“ popisoval incident Viktor Ujčík.

Ten výše uvedené jednání vyhodnotil jako napadání rozhodčího a pardubického útočníka potrestal stopkou na jeden duel. Přihlédl přitom k tomu, že v uplynulých dvou letech nebyl disciplinárně trestán a sudí neutrpěl žádné zranění.

Dalšími šesti situacemi se Ujčík zabýval na základě podnětu pardubického klubu. V pěti případech řízení zastavil, ale hradeckému kapitánovi Radku Smoleňákovi vystavil stopku na jedno utkání za seknutí do slabin Marka Ďalogy.

„Dopustil se zřejmého zvednutí hole směrem nahoru a seknutí do protihráčových slabin. Hráč je za své jednání, včetně způsobu použití hole, zodpovědný,“ uvedl Ujčík s tím, že i v tomto případě přihlédl k polehčujícím okolnostem.

Další Smoleňákův zákrok na Jakuba Nakládala potrestán nebyl. „Byl veden na protihráče, který byl podle Pravidel ledního hokeje v držení kotouče, bez toho, že by se hráč před ním odrazil nebo zvedl ruce ani k němu nedošlo v nebezpečné vzdálenosti od hrazení. Vzhledem ke způsobu provedení spadá jeho případné potrestání do pravomoci rozhodčích.“ 

Dodatečně trestán nebude ani Zdeněk Čáp za zákrok na Mateje Pauloviče. „Byl veden čelně na protihráče, který byl v přímém držení kotouče, a to nikoli ve vysoké nájezdové rychlosti a bez toho, že by se hráč před ním odrazil nebo zvedl ruce. Vzhledem ke způsobu provedení spadá jeho případné potrestání rovněž do pravomoci rozhodčích,“ vysvětlil Ujčík.

„Zákrok Filipa Pavlíka na Jana Zdráhala byl zase veden na protihráče, který byl podle Pravidel ledního hokeje v držení kotouče. Hráč před ním cíleně snížil těžiště, aby soupeři zabránil v postupu za nastřeleným kotoučem, je však zřejmé, že při střetu nedošlo k zásahu kolena, nýbrž stehenního svalu. Skutečnost, že protihráč utrpěl podle zápisu o utkání po střetu zranění kolena, proto nelze uvést do přímé příčinné souvislosti se zákrokem,“ pokračoval Ujčík.

Podle něj se neprovinil ani Richard Nedomlel. „Jeho zákrok na Luboše Horkého nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti ani mimo zorný úhel protihráče, hráč se před ním neodrazil a v době střetu držel ruce u těla. Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče, vzhledem ke způsobu provedení nicméně spadá jeho případné potrestání do pravomoci rozhodčích,“ shledal.

Stejný hráč se podle pardubického podnětu měl v závěru utkání snažit ovlivnit úsudek rozhodčích, ale Ujčík nic takového neshledal. „K pádu Richarda Nedomlela na ledovou plochu došlo v důsledku předchozího zákroku protihráče Tomáše Zohorny, který ho ve snaze zabránit mu v postupu za kotoučem zasáhl do pravé nohy,“ uzavřel šéf extraligové disciplinárky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz