Sekera mezi nohy! Smejkal dostal stopku za zákrok na Koukala

Sparťanský útočník Jiří Smejkal přijde o nejbližší dva extraligová zápasy! Předseda extraligové disciplinární komise Viktor Ujčík jej potrestal za sekeru do rozkroku hradeckého forvarda Petra Koukala.

partneři českého hokeje

Ze druhé třetiny středečního duelu uběhlo jenom 89 sekund, když domácí útočník před svou brankou sekl hradeckého forvarda přímo do rozkroku a za dost bolestivý zákrok vyfasoval od hlavních rozhodčích trest na pět minut plus do konce utkání za sekání.

Automaticky jej tak řešil i šéf disciplinárky Viktor Ujčík, jenž verdikt sudích potvrdil a Jiřího Smejkala potrestal stopkou na dva duely. Přihlédl přitom k tomu, že v uplynulých dvou letech nebyl disciplinárně trestán a Petr Koukal při zákroku neutrpěl zranění.

„Hráč vedl svůj zákrok zezadu a mimo přímý souboj o kotouč. Pravděpodobně jím chtěl protihráči znesnadnit zaujetí výhodného postavení před brankou, při zákroku ho nicméně seknutím, vedeným zespoda nahoru, zasáhl do oblasti rozkroku,“ líčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz