Semifinále ve stejný čas? Sledovanost byla nadprůměrná! A co kolize Sparty se Slavií?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

14. dubna 16:14

Adam Bagar

Přestože se obě šestá semifinálová utkání Tipsport extraligy hrála ve stejný čas, souboj Mladé Boleslavi s Třincem měl na ČT sport nadprůměrný dosah 470 tisíc diváků.

Fanshop národního týmu

„Oproti ostatním zápasům semifinále šlo o lehce nadprůměrnou sledovanost, číslo bylo vyšší než u prvního až čtvrtého utkání,“ prozradil hokej.cz šéfkomentátor ČT Robert Záruba.

Nejvíc fanoušků zatím v bojích o finále přitáhla k televizním obrazovkám pátá bitva mezi Spartou a Bílými Tygry, kterou rozhodl až ve druhém prodloužení domácí kapitán Michal Řepík.

Zatím nejvyšší počet diváků v letošním play off ale zaznamenal Záruba ve čtvrtém čtvrtfinále mezi Kometou a Oceláři. „Utkání průměrně sledovalo 195 tisíc lidí, dosah byl 657 tisíc.“

Nyní si hodně slibuje od rozhodujícího sedmého duelu v O2 areně, kde může Sparta od 17 hodin proti Liberci jako první v extraligové historii otočit sérii play off z 0:3 na 4:3 na zápasy.

„Čekáme, že ve čtvrtek se to číslo vyšplhá nejvýš. Ještě je tam navíc ta okolnost, že na extraligu navazuje odveta fotbalistů Slavie s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy,“ potvrdil.

Kolize Sparty se Slavií? Extraliga by se přesunula na ČT3

A přidal jednu čerstvou informaci. „Pokud by se zápas na Spartě prodlužoval, tak zhruba okolo 20:25 by se začal vysílat na ČT3, takže diváci by ho viděli i na volně dostupném kanále,“ uvedl.

Závěrečný program SF Generali Česká play off

Čtvrtek 15. dubna – 7. zápasy:
17:00 HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec (ČT sport)
19:00 HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav (O2 TV Sport)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz