сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Šenkeřík: Nezbývá než padat po hubě. A Hudáček? Oklepe se z toho

Petr Šenkeřík | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Českobudějovičtí hokejisté si dopřáli v Tipsport extralize dva zápasy na domácím ledě v rozmezí osmačtyřiceti hodin. Ze soubojů s Plzní a Třincem vytěžili čtyři body. Vzhledem k jejich postavení na spodku tabulky to není nejlepší, ale ani špatný počin.

Oba zápasy se odvíjely podle totožného scénáře. Hosté se ujali vedení, Jihočeši otočili na 3:1 a soupeř jim zatápěl v závěru. Plzeň si vynutila prodloužení, ve kterém využila přesilovku. Třinec snížil na 3:2, neuspěl však v power play.

„Prožíváme těžkou sezonu,“ zamýšlí se budějovický obránce Petr Šenkeřík. „Nesbíráme body. Často se v zápase nedostaneme ani do vedení. Teď jsme dvakrát otočili na 3:1 a tohle prostě musíme uhrát,“ připomíná komplikace v závěrečných minutách.

Na konci posledních dvou duelů zabrnkali hráči Motoru pořádně na nervy svých fanoušků. „Nechci říkat, že nemáme dost zkušeností. To ne. Ale ještě jsme si jako tým nenavykli na situace, kdy držíme těsný náskok a soupeř nás zmáčkne. V tom se musíme zlepšit. Být zodpovědnější. Nepolevit ve hře, nezatáhnout se. Hrát pořád stejně jako po většinu zápasu, ve kterém jsme získali navrch,“ povídá.

V duelu Budějovic s mistrovským Třincem se opakoval vývoj utkání proti Plzni. „Třetí gól v naší brance opravdu visel na vlásku,“ přiznává Šenkeřík.

„Třetí gól v naší brance opravdu visel na vlásku.“

„Potom by to bylo úplně stejné. Takhle si to doslova nemůžeme pro*rat. Je to o dodržování systému, který máme daný. Víme, jak hraje soupeř, co se snaží dělat. Nezbývá, než prostě padat po hubě. Jako to udělal Roman Vráblík nebo Milan Gulaš. Ani nevím, kam to náš kapitán koupil. Takhle to teď prostě bude,“ uvědomuje si.

Víkendovým ziskem se mužstvo od pravého břehu Vltavy posunulo na dvanáctou příčku v extraligové tabulce. Dostalo pod sebe brněnskou Kometu, za níž se krčí Kladno. Bodové rozdíly mezi skupinkou týmů na chvostu však zůstávají minimální.

„Pro nás teď všechny zápasy představují něco jako play off. Mančafty, které jsou nahoře, hrají s lehkostí. Odrážejí se k nim puky. My nejsme v takové situaci, musíme hrát jednoduše. Jít do brány. Skvělou práci v tomto ohledu dělal Tomáš Čachotský. Jenom doufám, že se k nám z Jihlavy vrátí. Stoupl si před bránu a neuhnul. Jen díky tomu, že tam stál, jsme dali deset, možná patnáct gólů,“ vypočítává Šenkeřík.

Podle starších, ale také úplně čerstvých zkušeností, si Jihočeši potřebují lépe ohlídat vstupy do zápasů. „Trenéři nám pokaždé opakují, jak důležitý je začátek. Těžko říct, z jakého důvodu vždycky začneme hrát, až když dostaneme gól. Jestli z nás spadne nějaká nervozita a nabydeme vědomí, že už se nemůže stát nic horšího. Nevím. Každopádně musíme lépe hrát první třetiny a snažit se dát první gól. To nás nakopne. Jako se to povedlo doma s Kladnem,“ ohlíží se.

„Těžko říct, z jakého důvodu vždycky začneme hrát, až když dostaneme gól.“

Stabilní člen druhé obranné dvojice Motoru nechyběl v utkání s Třincem u mnoha důležitých momentů. Vychutnal si také účast při šťastném třetím gólu z hole Jakuba Valského.

„Soupeř udělal chybu. Jejich útočník to namazal od zadního mantinelu před branku a Valda to pověsil pohotově pod víko. Dobrá orientace a těžká střela. Byl hodně blízko u gólmana,“ oceňuje spoluhráčovu šikovnost.

Pořádný kopec smůly si vybral na ledě Budvar arény třinecký forvard Libor Hudáček. Nejenže přihrál Valskému na gól, ale při power play svého týmu napálil zblízka tyčku zcela odkryté klece. Řečeno s nadsázkou, stal se nedobrovolně šestým hráčem Motoru.

„Člověku se přihodí takový zápas,“ komentuje Šenkeřík. „Já jsem třeba proti Varům doma byl u všech gólů, co jsme dostali. Tak to někdy chodí. Pro nás to teď bylo dobře, pro soupeře špatně. Ale jsme profíci, každý se z toho oklepe,“ usmívá se.

Budějovičtí zvítězili nad Třincem nejen na góly, ale i počtem vyloučených. Dost vysoko. Poměr činil 6:2. „Můžu za to určitě i já,“ kaje se jednatřicetiletý bek, jenž navštívil trestnou lavici dvakrát.

„Poprvé jsme nedostali puk ven. Byl jsem dlouho na ledě a zatáhl za záchrannou brzdu. Hrozila situace dva na jednoho, tak jsem protihráče sekl přes hokejku,“ činí doznání.

„Vůbec se nestaráme, jestli soupeř je nebo není ve formě.“

„Ve druhém případě to byl souboj o puk. Měl jsem to spíš poslat do rohu, ale chtěl jsem to odehrát co nejrychleji z obranného pásma a vyletělo to přes plexisklo. Bohužel. Naštěstí kluci výborně bránili a Hrášek v brance vychytal gólovku Nestrašila. Musím jim poděkovat,“ říká s úlevou.

Jihočechům přibrnkávala skutečnost, že Oceláři neprožívají zrovna nejlepší výsledkovou šňůru a nejsou herně zcela v pohodě.

„Vůbec se nestaráme, jestli soupeř je nebo není ve formě. Soustředíme se jenom na vlastní výkon. Jako beci samozřejmě víme, že soupeř v sestavě postrádal útočníky Voženílka nebo Marcinka, protože ty si hlídáme. Ale do zápasu jdeme prioritně s tím, co si stanovíme a musíme dodržovat. Každý si musí plnit svoji úlohu, prostě základní věci. Dosud jsme to moc nedělali. Myslím, že se to zlepšuje a povede nás to k lepším výsledkům. V opačném případě se budeme plácat tam, kde jsme a kde být nechceme,“ má jasno Petr Šenkeřík.

Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz