Šenkeříkova životní sezona: Repre? Moje číslo asi dali do jiného hrníčku, vtipkuje

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Karlovarská Energie letos zažívá ještě o něco lepší sezonu, než tomu bylo vloni. Hnacím motorem zadních řad aktuálně čtvrtého celku extraligové tabulky je obránce Petr Šenkeřík, jenž k povedeným výsledkům přispívá výraznou měrou.

Jeden další bod si svěřenci Martina Pešouta připsali po střetnutí s Mladou Boleslaví. Vyrovnaný duel nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž výhru Bruslařů zařídil šikovný útočník Oscar Flynn.

„Myslím, že jsme byli o trošku lepší, měli jsme lepší šance, akorát jsme je nevyužili. Soupeř samozřejmě podal skvělý výkon, stejně jako my. Akorát nám chybělo trochu toho štěstí, kdybychom proměnili šance, tak jsme mohli vyhrát. Každý bod ale dobrý proti takovému soupeři,“ soudí karlovarský Petr Šenkeřík.

Utkání se hrálo ve vysokém tempu, přesto bylo na góly chudé. Na tom měli lví podíl oba brankáři – domácí Filip Novotný pochytal 30 pokusů, hostující Jan Růžička pak ještě o tři střely více.

„Novas chytal výborně, všechny jejich vyložené šance chytil. Jejich gólman chytal také dobře. Kdybychom šance proměnili, tak by to samozřejmě bylo lepší, ale tomu zápasu slušel takový výsledek,“ uznává obránce se čtyřiačtyřicítkou na zádech.

Sám Šenkeřík proti Středočechům nebodoval, nicméně i tak prožívá z osobního pohledu zatím životní sezonu. Se čtyřmi góly a deseti asistencemi je aktuálně na čtvrtém místě extraligového bodování obránců. Pakliže vezmeme v potaz pouze hráče Energie, nasbírala víc bodů jen útočná esa David Kaše s Jakubem Flekem.

„Vždy to může být lepší. Jsem ale rád, že vyhráváme. Myslím, že sezonu máme dobře rozjetou a úplně nezáleží na tom, kdo dá gól, i když je to pěkné, nicméně ty týmové body jsou prostě víc,“ líčí zlínský rodák.

Jeho příběh je opravdu inspirující. V jedné fázi své kariéry se dokonce ocitl na Ukrajině, často měnil kluby a nikde se nemohl usadit. Nakonec ale našel svůj hokejový domov v Karlových Varech, kde se vypracoval v pilíř obranných řad.

Nyní sní o dalším kroku, kterým je národní tým. Na svou premiérovou pozvánku si však zatím musí počkat, nepřišla ani před nadcházejícím Channel One Cupem. „Asi to moje číslo dali do jiného hrníčku,“ vtipkuje Šenkeřík.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz