Senzace! Čech se vrací do brány, v Anglii se upsal hokejovému týmu

Foto: Twitter Squavka News

9. října 22:29

Adam Bagar

Petr Čech pokračuje ve své brankářské kariéře, po fotbalovém konci se vrhl na hokej. V Anglii se dohodl na angažmá do konce ročníku s týmem Guildford Phoenix, který působí až ve čtvrté nejvyšší soutěži.

HokejkaTV

Bývalý fotbalový brankář, jenž naposledy chytal v Premier League za Arsenal, na jaře ukončil kariéru. V tu chvíli by jej nejspíš nenapadlo, že si ji ještě prodlouží. Navíc v jiném sportu.

„Po dvaceti letech profesionálního fotbalu pro mě bude skvělým zážitkem věnovat se sportu, který jsem rád sledoval a hrál jako mladý kluk,“ svěřuje se Petr Čech na sociálních sítích.

Poradce sportovního a technického úseku Chelsea se v městečku nedaleko Londýna chystal už delší dobu, na konci srpna si v organizaci zatrénoval dokonce s elitním výběrem Flames.

Nyní si s ním Guildford plácl. „Podpis Petra je pro klub obří událostí. Jde o skvělého člověka, který tvrdě maká a nemůže se dočkat premiéry,“ líčí pro klubový web trenér Andy Hemmings.

Čechův debut by měl přijít už v nedělním utkání proti Swindonu. Ještě předtím si odskočí do Edenu, aby se před duelem fotbalové repre proti Anglii zúčastnil speciálního ceremoniálu.

Takhle si Petr Čech zachytal na rozlučce Martina Havláta

„Jsem nadšený, že budu mít možnost hrát a získat zápasové zkušenosti. Doufám, že mladému týmu pomůžu splnit jeho cíle pro sezonu,“ citují sedmatřicetiletého Čecha britská média.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz