Serdar sází góly ve Finsku, Horálková řídila výhru Krasnojarsku

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Vynikajícím výkonem přispěla hokejistka Pavlína Horálková k výhře Krasnojarsku nad Petrohradem v poměru 4:3. Česká obránkyně vstřelila gól a přidala dvě asistence. Finské klima náramně svědčí Lence Serdar, která skórovala v dalších dvou zápasech. Jak si o víkendu vedly další Češky?

O Kapku lepší hokej

Za Brynäs stále nenaskočila zpět do hry zraněná Kateřina Mrázová. Při prohře 2:3 v Djurgardenu na ledě nechyběly Sára Čajanová s Denisou Křížovou, ale ani jedna z nich tentokrát nebodovala. 

Prohrály i hokejistky MODO, které na ledě Lulea padly rozdílem čtyř branek. Viktorie Švejdová se pořádně zapotila, kromě šesti inkasovaných gólů si poradila s dalšími 47 střeleckými pokusy domácích!

Úvodní trefu MODO zařídila česká obránkyně Daniela Pejšová. Skórovala i útočnice Vendula Přibylová, její AIK Stockholm ale prohrál na stadionu HV71 v poměru 2:5.

Ve finské nejvyšší soutěži se opět připomněla Lenka Serdar. K vítězství nad Hämeenlinnou 2:1 pomohla trefou, kterou vyrovnala průběžné skóre na 1:1. U prohry na ledě Espoo v poměru 1:8 vstřelila jediný gól svého celku.

Ženskou Kontinentální hokejovou ligu ozdobila parádním výkonem Pavlína Horálková. Ta pomohla Krasnojarsku k výhře nad Petrohradem v poměru 4:3 vítězným zásahem. Česká obránkyně navíc přidala i dvě asistence. Šen-Čen zvítězil v Ufě jasně 5:0, Alena Mills ale proti svému bývalému celku nebodovala.

Česká stopa ve výsledcích

SDHL (Švédsko):

Lulea HF– MODO Hockey 6:2 (1:0, 0:2, 5:0)
Daniela Pejšová (MODO Hockey) 1+0
Viktorie Švejdová (MODO Hockey), 60:00, 47 zákroků, úspěšnost 88,68 %

HV71 – AIK Stockholm 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Vendula Přibylová (AIK Stockholm) 1+0

NAISTEN Liiga (Finsko):

TPS Turku – HPK Hämeenlinna 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Lenka Serdar (TPS Turku) 1+0

K-Espoo – TPS Turku 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
Lenka Serdar (TPS Turku) 1+0

WKHL (Rusko a Čína):

Birjusa Krasnojarsk – Dynamo Petrohrad 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Pavlína Horálková (Krasnojarsk) 1+2

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz