Série s Duklou? Je to pro mě zvláštní, přiznává Říha

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Kladenský Jiří Říha dal v play off už pátý gól. A přestože hraje v obraně, je nejlepším střelcem vyřazovacích bojů.

Nový fanshop

„Cítím se dobře, padá to tam. Jsem za to rád, že můžu takhle přispět týmu a pomoct mu k vítězství. Hlavně se tím ale nesmím uspokojit, abych v těchto výkonech pokračoval dál. Hlavní samozřejmě je, aby se dařilo mužstvu," hlásí Říha.

Přál jste si Duklu do semifinále, nebo ne – když jste s ní zažil emotivní postup do extraligy?
Už jsem to párkrát říkal: my si soupeře prostě nemůžeme vybírat. Připadla nám Dukla. Je to pro mě zvláštní... ale tak to je. Jsme teď soupeři. 

Proběhlo s bývalými spoluhráči nějaké hecování?
Ne, to ne, žádné hecování nebylo. Každý hráč z týmu to bere zodpovědně, v semifinále jde o hodně.

Jihlavští vás několikrát dohráli. Nešli po vás?
Tak je to play off. Tohle já nemůžu řešit – jestli po mně jdou, nebo ne. Já se soustředím hlavně na svoji hru. Asi tak.

Byly tam i slovní výměny.
Tak to je takové to klasické pokřikování po sobě. Já ale nejsem typ hráče, který by vyhledával nějaké konflikty a chtěl se prát. Takže to bylo spíš takové pošťuchování.

Rozhodlo první utkání, že jste hned po šesti minutách vedli 2:0?
Pokaždé, když dáte gól jako první, tak se cítíte o mnoho líp. Nám se to povedlo. Začátek jsme chytili parádně. A potom se ten zápas vyvíjel tak, jak se vyvíjel – a jsme za to moc rádi.

V čem byla Dukla nepříjemná?
Na ledě mají velký pohyb a dohrávají souboje. Bylo vidět, že je ten hokej rychlý a tvrdý. Myslím, že každého diváka tady tyhle zápasy musí bavit. Tohle je ten správný hokej.

„Myslím, že každého diváka tady tyhle zápasy musí bavit. Tohle je ten správný hokej."

V jednu chvíli – během přesilovky 4 na 3 – jste se na ledě sešel s Petrem Vampolou, Tomášem Plekancem a Jaromírem Jágrem. 
Jojo, když hrajeme v pěti proti třem, případně čtyři na tři, tak s nimi na tu volej chodím já. Nebudu ale nic prozrazovat, co máme sehrané, aby nikdo nic nevěděl. (usmívá se)

Vypadalo to, že v pátek měla Dukla s vašimi přesilovkami docela problém.
No, v základní části měli myslím nejlepší oslabení v lize. Jsem rád, že nám teď aspoň ta jedna přesilovka vyšla. Musíme pokračovat v tom, co jsme odvedli.

Dukla dala v sezoně spoustu gólů při vlastním oslabení. Upozorňovali vás trenéři, abyste si při přesilovkách hlídali i zadní vrátka?
Je to tak, už několikrát v sezoně prokázali, že v tom oslabení umí ujet. My jsme si to ukazovali na videu, probírali jsme to. Mají šikovné hráče, kteří jdou proti puku. Když ho vypíchnou, jsou rychlí. Na to si musíme dát pozor i v dalším zápase, aby se to neopakovalo.

Co bude podle vás nejsilnější stránkou Kladna v semifinále?
Základem je parta. Dobrá kabina, kde to funguje. Potom je potřeba, aby na ledě každý plnil, co má. V tomhle můžeme být hodně silní.

Ve skvělé formě je navíc Lukáš Cikánek.
Můžeme být rádi, že chytil takovou formu. Protože když máte dobrého gólmana, který je jistý... To je prostě základ každého týmu. A Cigi je teď úžasnej.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz