Šest nejproduktivnějších hráčů v historii první ligy. Koho předstihl Roubík?

Foto: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz

Ústecký útočník Jaroslav Roubík každým odehraným zápasem, vstřeleným gólem i získaným bodem posouvá prvoligové rekordy. Ale – kdo je v historické produktivitě WSM Ligy hned za ním?

Nový fanshop

1. Jaroslav Roubík, 1 000 bodů

Překoná ho někdy někdo?

Průměr bodů na zápas: 1,008.

Jaroslav Roubík.

Jaroslav Roubík. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

2. Daniel Hodek, 700 bodů

Daniel Hodek získal většinu ze svých 700 bodů v barvách Jihlavy. Dále působil v Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, Ústí nad Labem a Kometě Brno. Kariéru ukončil v roce 2013. Dvakrát byl nejlepším střelcem základní části a v sezoně 2008/2009 vyhrál ligové bodování.

Průměr bodů na zápas: 0,85.

Daniel Hodek.

Daniel Hodek. | Foto: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz

3. Petr Jíra, 647 bodů

Těžko si v první lize představit větší symbol klubové věrnosti. Jíra dokonce pamatuje doby, kdy hrál Chomutov druhou ligu. Z chomutovské organizace nikdy natrvalo neodešel a kariéru dohrál na farmě v Kadani. S profesionálním hokejem se rozloučil v roce 2015.

Průměr bodů na zápas: 0,75.

Petr Jíra.

Petr Jíra. | Foto: Zdeněk Špinka, piratichomutov.cz

4. Oldřich Bakus, 643 bodů

Bakus hrál v první lize pouze za dva týmy: Třebíč a Jihlavu. Dlouhodobě patřil k nejlepším hokejistům soutěže – jeho maximem v základní části bylo 65 bodů. Právě v sezoně 2005/2006 poprvé a naposledy vyhrál kanadské bodování první ligy. Kariéru uzavřel v roce 2011.

Průměr bodů na zápas: 1,01.

Oldřich Bakus.

Oldřich Bakus. | Foto: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz

5. Tomáš Nouza, 572 bodů

Nouza je druhým nejproduktivnějším hokejistou první ligy, který stále hraje. Jednou by mohl přeskočit i Hodka a v historických statistikách být hned za Jaroslavem Roubíkem. Nouza má za sebou angažmá v Písku, Mladé Boleslavi, Vrchlabí, Českých Budějovicích a nyní hraje za Prostějov. V roce 2014 se stal nejlepším střelcem první ligy a o rok později jejím nejproduktivnějším hráčem.

Průměr bodů na zápas: 0,81.

Tomáš Nouza.

Tomáš Nouza. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

6. Kamil Koláček – 564 bodů

Koláček kraloval první lize na přelomu tisíciletí. Přes 400 bodů získal v Chomutově, další přidal v Prostějově, Sareze Ostrava, v Mladé Boleslavi a kariéru uzavřel před devíti lety v Mostě. 

Průměr bodů na zápas: 0,96.

Kamil Koláček.

Kamil Koláček. | Foto: piratichomutov.cz

Poznámky:
Do statistik započítáváme body získané od sezony 1993/1994. Počítáme body ze základní části i play off, respektive play out.

Starší statistiky (do roku 1999), které nejsou oficiální a dohledatelné na hokej.cz, byly čerpány a kontrolovány z několika zdrojů: z archivu časopisu Gól nebo ze statistik na klubových webech.

Tyto statistiky se od sebe mohou lišit maximálně v řádu jednotek. Pořadí v žebříčku proto neovlivňují, a to ani v případě těsného rozdílu mezi Petrem Jírou a Oldřichem Bakusem. Podle časopisu Gól by měl mít Bakus o tři body méně než je uváděno na klubových stránkách, my jsme ale pro potřeby tohoto článku použili údaj z klubového webu.

Údaj o počtu bodů u jednotlivých hráčů tedy, prosím, neberte jako dogma. Oficiální statistiky z první ligy do roku 1999 totiž nejsou k dispozici.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz