Sestava Kadaně? Zkušené jádro a mladíci. Na zkoušce je dvacítka hráčů

Foto: Sarah Ráblová, hc-havirov.cz

Kadaň už získala důležité podpisy se zkušenými oporami, které by měly patřit k pilířům jinak mladého mužstva. Zbytek týmu bude trenérský štáb vybírat z mladých sparťanů a dalších devatenácti hráčů na zkoušku převážně narozených těsně před miléniem.

Na ledě kadaňského zimního stadionu se připravuje momentálně třiatřicet hráčů do pole a čtyři gólmani. Už dříve získali Trhači tři důležité podpisy v podobě Jakuba Trefného, Jaroslava Kůse a Lukáše Klímy, kteří by měli být hlavními pilíři omlazeného kádru.

„Kuba Trefný je důležitý do kabiny. Na ledě a na střídačce je lídr Jarda Kůs, který začíná v Kadani desátou sezonu a je to dlouholetý kadaňský hráč. Dalším bude Lukáš Klíma, který se vrátil zpátky z Jihlavy. Oba jsou devadesátý ročník narození. Tihle kluci plus další, kteří se zapojí, budou jádrem týmu,“ říká sportovní manažer Petr Klíma.

V obraně pokračují Michael Foltýn a Daniel Novák, kteří strávili v Kadani už minimálně část minulého ročníku. Podobná situace nastala také v útočných řadách, kde i letos budou k vidění Ondřej Šulek, Zdeněk Zabloudil a Jan Müller. Všichni zmínění už mají podepsáno.

Po šesti mladících ze Sparty, kteří jsou součástí nově nastolené spolupráce mezi kluby, bojuje o místo v kádru ještě devatenáct hráčů na zkoušku. „Sestava ještě není ukončená, protože jsme začali vlastně v pondělí. Nejstarší hráče chceme v ročnících 96 a 97, chceme tým omladit, ale na druhou stranu budeme mít i šest nebo sedm starších hráčů, kteří budou držet kolektiv a vést hráče k nějakým výkonům a disciplíně,“ přibližuje.

Kadaň je farmou Sparty! Trhači už získali pětici hráčů a trenéra »

I ohledně dalších příchodů je situace nejasná v brankovišti, kde má trenérský štáb k dispozici čtyři gólmany. „Zatím máme ze Sparty Adama Wolfa s Janem Mičánem, z Pardubic Olivera Štěpánka a na zkoušku Petra Galušku. Až příprava ukáže, jestli ještě někoho přivedeme. Je začátek přípravy, všichni začali v pondělí. Všechno nám napoví až následující týdny,“ pokračuje Klíma.

Z šestatřiceti hráčů musí pochopitelně někdo vypadnout. Kdo to bude, se začne řešit už příští týden. „V úterý nebo po středečním tréninku začneme zužovat kádr. Na konci srpna, přibližně čtrnáct dní před soutěží, budeme vědět, s kým vyjedeme,“ uvádí.

„Chceme hrát s mladými hráči dobrý hokej, který se líbí – útočný.“

Podle věkového rozložení týmu bude vypadat i hra – aktivita, napadání, kontakt. „My chceme hrát s mladými hráči dobrý hokej, který se líbí – útočný. Nebudeme sedět zpátky, abychom čekali, než nám dají gól, nebo my dáme gól. Půjdeme po každém a podle toho musíme sestavit mužstvo, aby se dostalo do systému, který pro něj s Tomášem Hamarou vytvoříme,“ uzavírá Petr Klíma.

Aktuální sestava Kadaně:

Brankáři: Oliver Štěpánek (smlouva Pardubice), Adam Wolf, Jan Mičán (oba smlouva Sparta), Petr Galuška (zkouška).

Obránci: Jakub Trefný, Michael Foltýn, Daniel Novák (všichni pod smlouvou), František Gajdoš, Daniel Poizl, Jan Klodner (všichni smlouva Sparta), Lukáš Popela, Filip Eliáš, Tomáš Hajič, Jakub Sysel, Adam Studený, Lukáš Chalupa (všichni zkouška).

Útočníci: Lukáš Klíma, Jaroslav Kůs, Ondřej Šulek, Zdeněk Zabloudil, Jan Müller (všichni pod smlouvou), Patrik Prymula (smlouva Sparta), Dominik Řepík, Miroslav Kuba, Martin Dubský, Josef Rindoš, Jakub Planý, Jan Bárta, Matěj Dejdar, Daniel Seniov, David Homer, Adam Spálovský, Ondřej Bláha, Cedric Delmarche (všichni zkouška).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz