Sestava osmnáctky pro MS už se krystalizuje. Teď jí dorazí i kapitán

Reprezentace do 18 let | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čtvrtý z pěti bloků přípravy na mistrovství světa má před sebou reprezentační osmnáctka. Z Chomutova tentokrát vyrazí k přátelským utkáním do Velkého Meziříčí.

Oproti sestavě, která uzavírala třetí kemp, už se nominace příliš nezměnila. Respektive nerozříšila, protože několik škrtů trenéři logicky provést museli. V průběhu uplynulého týdne se totiž k týmu připojili obránce Jakub Fibigr a útočníci Adam Titlbach a Matěj Kubiesa, v kanadských juniorkách nyní pokračují v play off už pouze Jakub Milota a Samuel Drančák.

I proto je ale celkem pozoruhodné, že gólman Milota teď přibyl mezi náhradníky. Jeho případný příjezd by samozřejmě znamenal obrovské povzbuzení.

Jediným novicem v sestavě bude zadák Adam Martin Hlinský ze švédského HV71, který na Hlinka Gretzky Cupu i dalších turnajích vedl národní tým jako kapitán. Lze tedy očekávat, že nyní se do této role, kterou při zápasech proti Lotyšsku převzal Adam Jecho, vrátí.

Mimochodem, právě ze stříbrného mužstva na letním turnaji v Břeclavi nyní schází v sestavě už jen pět hráčů – brankář Milota, obránce Adam Jiříček (kvůli zranění) a útočníci Drančák, Matyáš Humeník (ten je v náhradnících) a Danny Chludil (ten hraje juniorské finále).

Výběr trenérů Čermáka, Žemličky a Nedvěda bude na začátku čtvrtého týdne opět trénovat v Chomutově, ale ve středu po obědě se vydá do Velkého Meziříčí. Tam odehraje právě ve středu 17. a čtvrtek 18. dubna dvojzápas se Slováky.

Nominace české osmnáctky na 4. kemp

Brankáři:
Matyáš Mařík (České Budějovice), Břetislav Vystrčil (Mora, Švédsko), Adam Ebenstreit (Karlovy Vary).

Obránci:
Jan Skok (Plzeň), Adam Král, Tomáš Galvas (oba Liberec), Martin Švec (Pardubice), Radim Mrtka (Třinec), Aleš Zielinski (Moncton, QMJHL), Jakub Fibigr (Mississauga, OHL), Adam Martin Hlinský (HV71 Jönköping, Švédsko).

Útočníci:
Adam Benák (Plzeň), Jakub Heš, Martin Vaculík (oba Zlín), Šimon Pohludka, Tomáš Poletín (oba Pelicans Lahti, Finsko), Oskar Lisler (Linköping, Švédsko), Adam Jecho (Edmonton, WHL), Petr Sikora (Třinec), Ondřej Kos (Ilves Tampere, Finsko), Marek Daníček (Sparta Praha), Jiří Klíma (Shawinigan, QMJHL), Maxmilian Curran (Tri-City, WHL), Adam Titlbach (Vancouver, WHL), Matěj Kubiesa (Prince Albert, WHL).

Náhradníci:

Brankáři: Lukáš Vilém (Pardubice), Samuel Kowalczyk, Marek Uherek (oba Zlín), Šimon Vedral (Sparta Praha), Ondřej Štěbeták (Jihlava), Jakub Milota (Cape Breton, QMJHL). Obránci: Matyáš Man, Vincent Glos (oba Vítkovice), Daniel Prokeš (Litvínov), Tomáš Mikel (Zlín), David Lukas Holub (Třinec), Štěpán Černý (Hradec Králové), Alex Kubánek, Tom Kaštánek (oba Pardubice), Marek Chaloupka (Vítkovice). Útočníci: Matěj Žídek (Vítkovice), Josef Teplý, Jan Hurt (oba Mladá Boleslav), Jindřich Habermann, Danny Chludil (oba Kometa Brno), Rostislav Nosek (Jihlava), Matyáš Humeník, Štěpán Hoch (oba České Budějovice), Lukáš Bošek (Olomouc), Adam Klimek (Zlín), Lukáš Král (Spokane, WHL).

Realizační tým:

Manažer: Michal Vondrka
Hlavní trenér: David Čermák
Asistenti trenéra: Richard Žemlička a Jaroslav Nedvěd
Trenér brankářů: Lukáš Mensator
Lékař: MUDr. Milan Novotný
Videotrenér: Vojtěch Tulačka
Fyzioterapeut: Petr Routner
Kustodi: Martin Pečinka a Jakub Vais

Zápasy ve Velkém Meziříčí

Středa 17. dubna:
18:00 Česko – Slovensko

Čtvrtek 18. dubna:
16:00 Česko – Slovensko

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz