Sezona HC Masaryk University: Pevná obrana, ztráta opor a konec pod vrcholem

Foto: univerzitnihokej.cz

23. května 21:40

hokej.cz

Masaryčce se první sezona v Univerzitní lize ledního hokeje vydařila, ačkoliv Jihomoravané určitě pomýšleli i na první příčku. Na pražské Engineers však po dvaceti zápasech ztráceli jedenáct bodů a museli se spokojit s umístěním na druhém místě.

partneři českého hokeje

Sezona pro Masarykovu univerzitu nezačala zrovna ideálně, když hned v prvním kole a zároveň městském derby nestačila na rivaly z Cavaliers. Ti se porvali o body statečně a zdolali MUNI po samostatných nájezdech. Brňané si chuť napravili už o týden později, když na domácím ledě skalpovali Engineers. Vyhrát nad pražskými protivníky dokázali hned ve dvou ze tří případů. 

Kavalírům se proti Masaryčce podařilo uhrát ještě jeden bod, když na konci ledna musely tuhou bitvu rozklíčovat opět samostatné nájezdy. Hokejisté z jihomoravské metropole se dočkali historického momentu, kdy si mnozí splnili sen a nastoupili proti Ostravě v přímém přenosu České televize. Ačkoliv duel proti BO začalo Brno skvěle, dostalo od Ostravanů tvrdý direkt a muselo překousnout vysokou porážku 4:9.

Brno navíc po televizním duelu přišlo o své lídry. Za nesplněné studijní výsledky dostal stopku Peter Bustin, sezona skončila také pro Martina Lašáka. Slovenský hráč byl pro svůj tým velkým přínosem, když se podílel na pětadvaceti gólech svého mužstva. Špatně na tom nebyl ani Matěj Florek s bilancí deseti gólů a jedenácti asistencí. Mezi třemi tyčemi jako jediný překročil hranici 90% David Holub.

Sezona HC Masaryk University

Průměrná návštěvnost: 170 diváků

Nejproduktivnější hráč: Matěj Florek (10+11)

Nejlepší střelec: Matěj Florek (10 branek)

Nejlepší obránce: David Polesný

Milovník trestné lavice: Štěpán Kučera (41 minut)

Průměr obdržených gólů na zápas: David Holub (1,80), Nir Shmuel Tichon (2,84)

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: Facebook HC Masaryk University

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: univerzitnihokej.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz