Sezona Kobry Praha: Ambice se nesetkaly s realitou

Foto: hckobra.cz, Anna Boháčová

25. března 2020, 20:35

Michal Hladký

Kobra Praha se netajila tím, že chce v sezoně 2019/20 postup. Jenže... I kdyby se play off dohrálo do konce bylo by velkým překvapením, kdyby pražský celek postoupil byť jen do finále.

Aplikace Tipsport extraligy

„Naším cílem v základní části je rozhodně skončit na prvním, popřípadě druhém místě," těmito slovy začal listopadový rozhovor s prezidentem Kobry Praha Miloslavem Šebou. A nebylo se čemu divit, v té době pražský celek atakoval nejvyšší příčky.

Nakonec Kobra skončila na pátém místě po základní části, play off bylo ukončeno za stavu 2:1 pro Klatovy... Jak to?

Viník se hledá těžko, nejspíše ani není. Kobra měla v sezoně velmi kvalitní mužstvo s velezkušenými hokejisty. Sáhnout by si tedy měl do svědomí celý tým. Obzvlášť od ledna to byla jedna velká katastrofa, kterou by si tým, jenž má ambice na postup, neměl dovolit. 

Když se podíváme na soupisku Kobry, na které se tyčí několik jmen se zkušenostmi z Tipsport extraligy, tak opravdu ambice nemohly být malé.

Výsledky ale nepřišly.

Foto: hckobra.cz

Pozitiva sezony 

Úvod. To byla jízda! Na prvních měsících sezony 2019/20 moc chyb nenajdeme. Od září od začátku listopadu prohrála Kobra jen dvakrát a všechno nasvědčovalo tomu, že se skutečně bude prát o postup. Velká škoda pro Pražany, že si tuto formu neudrželi do konce základní části. 

Kamil Bříška. To byl panečku přestup! Bříška po deseti letech opustil Jablonec nad Nisou a stal se nejproduktivnějším hokejistou celé soutěže, když získal neuvěřitelných 89 bodů za 48 gólů a 41 asistencí. Je sice pravdou, že Kobra měla ve své skupině celek China Golden Dragon, ale tento zápis do historie soutěže Bříškovi nikdo nevezme.

Milan Davídek. Další zvučné jméno. Davídek odešel do Kobry z Jihlavy, ve které se nedokázal prosadit. Hráč, jenž si vyzkoušel i extraligu, odehrál v Braníku 24 zápasů, ve kterých si připsal 28 kanadských bodů (10 gólů a 18 asistencí). 

Negativa sezony 

Chaos v brankovišti. Jasnou jedničkou měl být Lukáš Sochůrek, jenže svými výkony asi úplně nenadchl. Dvojka Lukáš Langer taktéž příliš neoslnil. Jako spása před play off přišel z Kadaně Adam Wolf, nicméně ten hned první dvě utkání vyřazovací části nezvládl a inkasoval v nich osm branek. Na tenhle problém se bude muset Kobra Praha zaměřit. 

Odchod Tomáše Plíhala. Ten tak nějak odstartoval pád pražské Kobry tabulkou. Plíhal ve dvanácti zápasech za Kobru získal parádních 26 bodů (9 gólů a 17 asistencí). Po odchodu šestatřicetiletého útočníka do Jablonce spadla úroveň hokeje na Kobře minimálně o jeden level. 

Zima. Nikoliv ta, která panuje na stadionu v Braníku, nýbrž zimní část sezony. Ta byla tragická. U týmu, jenž myslel na postup, se nemůže hodnotit bilance 8 výher a 8 proher pozitivně. 

Hráč sezony podle hokej.cz — Kamil Bříška

Tady jsme ani jinak hodnotit nemohli. Kamil Bříška získal neuvěřitelných 89 bodů, což je o sedmnáct více, než se mu podařilo nashromáždit v předminulé sezoně.

Foto: Facebook Fanoušek HC Kobra Praha

Průměrná návštěvnost: 152

Nejproduktivnější útočník: Kamil Bříška, 89 bodů (48+41)

Nejproduktivnější obránce: Tomáš Mrkvička, 31 bodů (4+27)

Nejlepší střelec: Kamil Bříška (48 branek)

Nejvíce asistencí: Kamil Bříška (42 asistencí)

Nejvíce odehraných zápasů: Kamil Bříška a Tomáš Šťastný (42 zápasů)

Nejvíce trestných minut: Tomáš Mrkvička (103 minut)  

Nejmladší hráč: Matyáš Ondrík (18 let)

Průměr obdržených gólů na zápas: Lukáš Sochůrek (3,40), Lukáš Langer (4,34), Adam Wolf (2,98)

Celkové skóre: 221 vstřelených a 154 obdržených branek 

Procentuální využití přesilovek: 18,97 %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 85,57 %

Celkový počet trestných minut: 579 minut 

Konečné umístění: 5. místo (76 bodů)

Sezona obrazem

Foto: Michal Hladký

Foto: Anna Boháčová, hckobra.cz

Foto: David Vošický, hckobra.cz

Prezident klubu a trenér Miloslav Šeba.

Prezident klubu a trenér Miloslav Šeba. | Foto: hckobra.cz

Foto: facebook, HC Kobra Praha

Foto: hckobra.cz

Foto: hckobra.cz, Anna Boháčová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz