Sezona Kolína: spanilou jízdu Kozlů řídil Šafránek

Foto: https://kozel83.rajce.idnes.cz/

28. dubna 21:38

Michal Hladký

To, že byl Kolín pasován před začátkem sezony do role adepta na obsazení nejvyšších příček, mělo své opodstatnění. Kozlové však posunuli tyto predikce na trochu vyšší level, základní část ovládli a bylo zcela zřejmé, že budou chtít útočit na baráž o první ligu.

partneři českého hokeje

Kolín letos hledal konkurenta marně. S náskokem osmi bodů zvítězil v základní části skupiny Střed a zajistil si účast v semifinále. Kádr byl našlapaný, nebylo pochyb, že bude chtít zaútočit na postup do první ligy. Jenže celé toto snažení skončilo jen u slova „kdyby", protože sezona byla předčasně ukončena kvůli pandemii koronaviru. 

Co mělo na úspěšné tažení největší vliv? Určitě stabilita výkonů. Ano, je pravda, že v některých zápasech to Kozlům ujelo a prohráli ostudným výsledkem, to ale nemění nic na tom, že nikdy neprohráli více zápasů po sobě a z každé porážky se okamžitě oklepali.  

I přesto, že Kolín hrál o postup, tak se hráči závratných návštěv nedočkali. Diváků chodilo průměrně okolo sedmi stovek, Kozlové by si však určitě zasloužili více. Co za to mohlo? Možná i neatraktivní skupina, když Kolín přišel o několik našlapaných duelů se soupeři ze severu.

Vedení z návštěvnosti nadšené nebylo, i tak ale vyzdvihlo některá pozitiva na tribunách. „Děkuji kolínskému kotli KOZDRA NOZDRA. Před nimi smekám pomyslný klobouk. Byli na každém zápase doma, ale i venku," liboval si trenér Petr Martínek pro klubový web. 

Pozitiva sezony 

David Šafránek. To byla sezona! Kolínský ostrostřelec se trefil v 49 případech a stal se nejlepším kanonýrem celé soutěže. Jeden z hlavních strůjců úspěchu Kozlů, které může těšit, že je Šafránek nehodlá v nejbližší době opustit. 

Odchovanci. Často se nevidí, že se nachází v nějakém z TOP týmů 2. ligy tolik odchovanců. V Kolíně mezi ně patří i několik hlavních opor, mezi které bychom mohli zařadit Josefa Malého, Petra Pýchu či Jakuba Semiráda.

Disciplinovanost. Tak málo trestných minut neměl žádný z celků v soutěži. Bylo jich přesně 375, což je skoro o polovinu méně než měla nedisciplinovaná Bílina. 

Forma. Kozlové neměli větší šňůru utkání, kdy by nezískali ani jeden bod. Z porážek si vzali ponaučení, neutápěli se v nich.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Negativa sezony 

Marodka. Během sezony se zranilo Kolínu několik kvalitních hráčů, a to například Patrik Mašín, Josef Nutil či Robin Netušil

Debakly. I když se Kozlové dlouhodobých výpadků formy vyvarovali, tak těch jednodenních bylo několik. Ještě teď fanoušci hořce vzpomínají na utkání proti Příbrami, které jejich oblíbenci prohráli ostudně 2:10.

Foto: Facebook SC Kolín

Hráč sezony podle hokej.cz – David Šafránek

Jiné jméno ani padnout nemohlo. David Šafránek k 49 brankám přidal i 32 asistencí, a tak patřil mezi nejlepší hokejisty celé soutěže. V osmadvaceti letech se nachází v ideálním hokejovém věku. Pokud tedy Kozlové budou hrát Chance ligu, tak jsme si jistí, že Šafránek bude stále rozdílovým hráčem. 

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

Statistiky

Průměrná návštěvnost: 690 diváků 

Nejproduktivnější útočník: David Šafránek, 81 bodů (49+32)

Nejproduktivnější obránce: Petr Pýcha, 31 bodů (7+24)

Nejlepší střelec: David Šafránek (49 branek)

Nejvíce asistencí: Jan Stehlík (38 asistencí)

Nejvíce trestných minut: Marek Němec (71 minut)

Nejmladší hráč: Radek Pilný (17 let)

Průměr obdržených gólů na zápas: Martin Sejpal (2,45), Denis Hermann (4,57), Ondřej Martínek (5,00) 

Celkové skóre: 204 vstřelených a 112 obdržených branek

Celkový počet trestných minut: 375 minut

Konečné umístění: 1. místo (93 bodů)

Sezona obrazem

Foto: FB: Hokejoví Ultras

Foto: FB: Zajímavosti na hokejových tribunách

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Foto: https://kozel83.rajce.idnes.cz/

Foto: FB: Kozla Nozdra Kolín

Foto: FB: Kozla Nozdra Kolín

Foto: FB: Kozla Nozdra Kolín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz