Sezona Kopřivnice: Odchod Tatry? Tým i tak zaujal a bavil

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

18. dubna 19:00

Michal Hladký

Popáté za sebou se Kopřivnice ocitla v druholigovém play off. A tentokrát mohla výrazně uspět – jenže dobře rozehrané čtvrtfinále zastavil za stavu 2:1 koronavirus.

partneři českého hokeje

Kopřivnice se teprve před pěti lety probojovala do druhé ligy, pomalu se ale začíná dostávat do povědomí široké veřejnosti. Znova se objevila v play off – v městě automobilům zasvěceném navíc obliba hokeje neklesá, ba naopak. Návštěvnost se oproti loňsku o pár stovek zvýšila, což bylo zapříčiněno i atraktivním hokejem ze strany bývalé Tatry. 

Proč bývalé?

Kopřivnice musela na začátku roku řešit změnu hlavního partnera – místní automobilky Tatra. Ta zmizela i z názvu, nahradila ji firma ISMM. Finance se na sport v dnešní době nenachází snadno, je tedy minimálně sympatické, že odchod tak silné značky nenadělal kopřivnickému klubu existenční problémy.

Podtrženo, sečteno – sezona se musí z kopřivnického pohledu hodnotit pozitivně. Sice klub z Moravskoslezského kraje postoupil až ze šestého místa, nicméně v play off vedl nad Havlíčkovým Brodem 2:1 na zápasy a měl k dispozici dva mečboly.

Kopřivnice přitom není tým, který by disponoval nějakým obrovským rozpočtem. Spíše se sešla skvělá parta, které bylo jedno, že mezi sebou nemá výrazná jména. 

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Pozitiva sezony 

Fantastický Petr Hromada. Devětadvacetiletý kopřivnický brankář podává skvělé výkony už delší dobu, v minulé sezoně ale svůj tým doslova zachránil. V druholigovém týmu ze středu tabulky disponovat průměrem inkasovaných branek na zápas 2,65? To je jednoduše fantazie. 

Závěrečný sprint. Ještě v polovině ledna to s Kopřivnicí vypadalo všelijak. Jenže tým se semkl, dokázal zvítězit v šesti utkáních v řadě (včetně zápasu se Šumperkem) a jasně dal najevo, že se s ním musí počítat do závěrečných bojů o stupně nejvyšší. 

Dominik Suchý. Kopřivnický útočník byl minimálně stejně důležitý pro svůj tým jako Petr Hromada. Byl nejvýraznějším útočníkem Kopřivnice, nastřádal 41 kanadských bodů za 20 gólů a 21 asistencí. 

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

 

Negativa sezony

Strašný začátek. Deset zápasů a pouhé tři výhry? To rozhodně není nic, co by od sebe Kopřivnice očekávala. Kdyby se tomuto celku úvod soutěže vyvedl o něco lépe, třeba by se mu v závěru dýchalo o něco s větší lehkostí. 

Chybělo více produktivních hráčů. Ano, zápasy Kopřivnice nepředstavovaly gólové hody. Za celou sezonu jich vstřelila jen 125, což je podprůměrné číslo. Kromě Dominika Suchého se v týmu nenašel nikdo, kdo by mu mohl alespoň částečně, co se týče produktivity, konkurovat. 

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Hráč sezony podle hokej.cz – Petr Hromada

Vsetínský odchovanec nastupuje za Kopřivnici již třetí sezonu, ve kterých si vybudoval naprostou důvěru. Hráči se na něj mohou spolehnout, s průměrem 2,65 inkasovaných branek na zápas patří mezi druholigovou elitu. 

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Statistiky

Průměrná návštěvnost: 810 diváků 

Nejproduktivnější útočník: Dominik Suchý, 41 bodů (20+21)

Nejproduktivnější obránce: Miroslav Marek, 15 bodů (8+7)

Nejlepší střelec: Dominik Suchý (20 branek)

Nejvíce asistencí: Dominik Suchý (21 asistencí)

Nejvíce trestných minut: Tomáš Fojtík (65 minut)

Nejmladší hráč: Filip Fojtík (17 let)

Průměr obdržených gólů na zápas: Petr Hromada (2,65), René Fendrich (5,25)

Celkové skóre: 125 vstřelených a 122 obdržených branek

Procentuální využití přesilovek: 14,9  %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 85,0 %

Celkový počet trestných minut: 586 minut

Konečné umístění: 6. místo (58 bodů)

Sezona obrazem

Foto: hcismm.cz

Foto: hcismm.cz

Foto: Facebook HC Kopřivnice

Foto: Facebook HC Kopřivnice

Foto: Facebook HC Tatra Kopřivnice

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Foto: Archiv Filipa Fojtíka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz