Sezona Trutnova: Draci se po těžkém ročníku vrátili do play off

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

8. dubna 2020, 22:14

Ondřej Mach

Hokejový Trutnov má za sebou poměrně turbulentní sezonu. Klub se sice po roce vrátil do vyřazovací části, během ročníku si ale prošel i horším obdobím. V konečném hodnocení ale budou jistě převažovat pozitiva.

Aplikace Tipsport extraligy

Klub z Podkrkonoší se před sezonou oblékl do nového kabátu. Trutnov takzvaně vstoupil do nové éry, na tiskové konferenci ukázal nové dresy a logo. Klubovými barvami se mimo jiné staly modrá a bílá.

Nesmíme zapomenout ani na zlepšující se ekonomickou situaci a navýšení rozpočtu. „V uplynulé sezoně jsme měli rozpočet přibližně 5,5 milionu korun. Na nadcházející sezonu se nám podařilo rozpočet navýšit a už saháme k šesti milionům,“ uvedl na konci června prezident Zdeněk Poul.

Trutnov kromě toho poměrně výrazně obměnil hráčský kádr. Dlouho se mluvilo o příchodu zkušeného Petra Šinágla, z toho ale nakonec kvůli pracovním povinnostem sešlo a osmatřicetiletý útočník sezonu strávil v Příbrami.

Zřejmě nejdůležitější posilou se stal Jan Starý. Jinak ale Draci hodlali jít spíše cestou mladších hráčů, díky spolupráci s Pardubicemi měli k dispozici řadu hokejistů z Dynama.

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

Mužstvo odstartovalo dobře, po sedmi zápasech mělo na kontě čtyři výhry. Jenže pak se počáteční forma vytratila… Trutnov během dalších patnácti utkání vyhrál za tři body jen jednou a celkem dvanáctkrát padl.

Už 29. listopadu podal rezignaci asistent trenéra Ondřej Poul, vedení ji však jednomyslně nepřijalo a celému realizačnímu týmu vyslovilo důvěru. Následně došlo i na tolik potřebné posily, Draci získali útočníky Marka Škvrně a Filipa Jiráska. Poslední měsíc roku 2019 ale poznamenal odchod nejproduktivnějšího hráče Daniela Svobody.

Na přelomu roku se výkony trutnovských zvedly, tým nadále držel pozici zaručující postup do play off. Na účast ve vyřazovacích bojích si ale brousili zuby i v Jablonci, kde se po špatném úvodu sezony hodně zlepšili. Na začátku ledna se z Chance ligy po dvou měsících vrátil Starý a Drakům se až do poloviny února poměrně dařilo.

Na konci základní části tým z pěti duelů čtyřikrát prohrál, šestou příčku přesto uhájil. Draci měli na Vlky čtyřbodový náskok. Sokem pro předkolo play off se stal silný Most, klub však měl účastí ve vyřazovací části v podstatě splněno a mohl pouze překvapit.

Série se nakonec stihla dohrát, trutnovští proti Lvům nevyhráli ani jednou. Po psychicky složitém ročníku ale i tak mohou být spokojení. Trutnov nedisponuje finančními prostředky jako třeba Vrchlabí, hodně sází na mladé hráče, vlastní odchovance a místní hokejisty.

Z tohoto pohledu byl letošní ročník určitě úspěšný. Draci se po ročním půstu vrátili do play off, klub jde po letní změně image určitě správným směrem. Uvidíme, jak se Trutnovu bude dařit příští rok.

Foto: hcdecin.cz

Co se povedlo

Charitativní zápas Pro Vendulku. Ve druhé lize to byla velká událost. Draci v lednu ve spolupráci s Děčínem uspořádali charitativní duel na pomoc těžce nemocné Vendulky. Na holčičku se vybralo bezmála 150 tisíc korun, Vendulka si kromě toho s týmem užila výhru 5:3, absolvovala děkovačku a dostala dres podepsaný všemi hráči. Zkrátka parádní akce v podání Trutnova. Více čtěte ZDE.

Příchod Jakuba Planého. Třiadvacetiletý útočník loni nastupoval za Ústí, tento ročník začal u nováčka z Nové Paky. V říjnu se ale přesunul do Trutnova a v dresu Draků hodně pookřál: ve 29 zápasech nasázel třináct branek a přidal deset asistencí.

Vysoká návštěvnost. Hokej v Trutnově v posledních letech táhne, průměrný počet diváků se každým rokem zvyšuje. Letos na domácí zápasy chodilo v průměru 633 fanoušků, což je na druhou ligu velice slušná divácká účast. Navíc přihlédněme k tomu, že Draci nepatří mezi absolutní špičku soutěže.

Foto: hctrutnov.cz

Co se nepovedlo

12. října – 11. prosince. Kritické období, ve kterém Draci sbírali body velice sporadicky a po šedesáti minutách vyhráli jen jednou. Vedení klubu přesto realizační tým podrželo a vyplatilo se: výsledky Trutnova se v následujících týdnech zlepšily.

Oslabení. Trutnovští hokejisté ubránili jen 77,14 % všech oslabení, v této statistice jsou po Číně nejhorší v soutěži. V početní nevýhodě inkasovali celkem 40 branek, stejně jako Bílina. Nejhorší byl Zlatý Drak, který v oslabení obdržel 65 gólů.

Hráč sezony podle hokej.cz – Vojtěch Kubinčák

Jednačtyřicetiletý hokejista odehrál 839 utkání v extralize, poslední tři roky si bohatou kariéru prodlužuje v Trutnově. Letošní ročník se mu velice vydařil po bodové stránce: Kubinčák sbíral téměř bod na zápas, dal 14 gólů a zaznamenal 25 asistencí. Přidá tahoun Draků ještě jednu sezonu?

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Statistiky

Průměrná návštěvnost: 633 diváků

Nejproduktivnější útočník: Vojtěch Kubinčák (14 gólů a 25 asistencí)

Nejproduktivnější obránce: Bohdan Višňák (5 gólů a 15 asistencí)

Nejlepší střelec: Vojtěch Kubinčák (14 branek) 

Nejvíce asistencí: Vojtěch Kubinčák (25 asistencí) 

Nejvíce trestných minut: Lukáš Vácha (92 minut)

Nejmladší hráč: Matěj Poul (19 let) 

Průměr obdržených gólů na zápas: Patrik Ašenbrenner (4,12), Michal Krofta (4,60)

Celkové skóre: 128 vstřelených a 176 obdržených branek

Procentuální využití přesilovek: 16,41 %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 77,14 %

Celkový počet trestných minut: 608 minut

Konečné umístění: 6. místo (50 bodů)

Sezona obrazem

Foto: FB: Hokejoví Ultras

Foto: hctrutnov.cz

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Foto: hcdecin.cz

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

Foto: hctrutnov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz