SHOW (3+4) Connora Bedarda. Rekord? Bezva, hlavní je ale výhra

Connor Bedard | Foto: iihf.com

(HALIFAX, od našeho zpravodaje) Z hokejového zápasu Kanady s Německem se stal tak trochu koncert kapely The Fables. Její píseň Heave Away zněla Halifaxem častěji než hit Harryho Stylese As It Was v rádiích.

Heave Away je totiž gólovou znělkou Kanady. A ta v noci nasypala Němcům jedenáct gólů!

Domácí fanoušci se proto náramně bavili, ve druhé třetině dokonce zaházeli led kšiltovkami – na oslavu hattricku Connora Bedarda.

„Všechny si je nechat nemůžu. Je jich fakt hodně. Bylo opravdu hezké tohle vidět," děkoval Bedard po zápase divákům.

„Kšiltovky? Je jich fakt hodně. Bylo fakt pěkné tohle vidět."

Kanadský supertalent udivoval v každém střídání, puk jakoby měl přilepený sekundovým lepidlem na hokejce. Nic nalepeného samozřejmě neměl, jen si na čepel nakreslil smajlíky. „Na forehand smějící se a na bekhend ty smutné," popisoval svůj nový rituál. „Udělal jsem to letos jednou, a to víceméně náhodně, od té doby to ale dělám na každý zápas. Je to sranda."

Jak pro koho... Pro Němce určitě ne. Ty teď nebudou chtít smajlíky nějaký čas vidět.

Bedard totiž v zápase posbíral sedm bodů (3+4) a vyhoupl se na čelo produktivity turnaje. Tomáš Suchánek tedy bude mít co dělat, aby ho zase předehnal.

Bedard přesto v mixzóně působil skromně. Nemluvil o sobě, vyzdvihoval tým a spoluhráče: „Tím, jak hrají moji parťáci v lajně, mi to dělají jednoduché. Logan Stankoven a Joshua Roy jsou dva neuvěřitelní hráči a hrát s nimi je velká zábava. Doufám, že to takhle bude pokračovat."

„A že jsem získal sedm bodů? Není to pro mě tak důležité, hlavní je výhra. Navíc jsem měl i dost štěstí, bylo tam pár šťastných odrazů. Někdy takové noci prostě jsou," dodával.

Přiznal však, že ho potěšilo dorovnání kanadského rekordu v počtu bodů za jeden zápas na MSJ. „Je to bezva. A pocta! Na tom listu jsou určitě hodně dobří hráči," povídal. To ano... Dave Andreychuk, Brenden Morrow, Mike Cammalleri a Gabriel Bourque.

Bedard ovšem dechberoucí zápis dokázal už v sedmnácti letech! Kanadští reportéři na TSN dokonce po jeho show pěli ódy, že takhle v jeho věku nedominoval ani Connor McDavid.

„Po prohře s Českem jsme na sebe byli hodně naštvaní."

Bedard ale tyhle věci neřeší. Radši mluví o týmu. „Byli jsme opravdu hladoví. Chtěli jsme se vrátit zpátky a tohle je pro nás velký comeback," těšil ho debakl nad Německem. „Po prohře s Českem jsme na sebe byli hodně naštvaní. Teď jsme hráli hodně fyzicky a tvrdě forčekovali. Takhle chceme pokračovat." 

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz