Sikora si střihl roli v seriálu. Langmajer? Pan herec, směje se útočník Zubrů

Foto: hokejprerov.cz

22. července 2018, 16:30

Jan Šimek

Pozornost si v únoru vysloužil zejména tvrdým zákrokem na Jaromíra Jágra, po kterém otřesená legenda českého hokeje z utkání odstoupila. Věděli jste ale, že si přerovský útočník Marek Sikora zahrál v oblíbeném seriálu z hokejového prostředí Lajna? „Byla to rychlovka. Jen pár minut,“ usmívá se zkušený hokejista, který tehdy působil v konkurenčním Havířově. Právě do tohoto města byl zasazen děj seriálu.

HokejkaTV

Jak se to seběhlo? „Uvrtal mě do toho Jirka Krisl, můj kamarád a tehdejší spoluhráč. Měli jsme zrovna po tréninku a přišla za námi jedna paní, jestli bychom si nechtěli zahrát v jedné krátké scénce,“ vysvětluje v rozhovoru pro web přerovského klubu.

Zprvu se mu přitom před kameru moc nechtělo, nakonec si ale epizodní roli střihl. „Byli jsme unavení a zpocení. Jirka si to ale chtěl zkusit a paní potřebovala dva lidi. Tak jsem do toho šel s ním, převlékli jsme se a šli na věc,“ usmívá se Marek Sikora.

Z hokejisty pilotem. Létat jsem chtěl odmala, říká Tuominen »

Zahlédnout ho můžete v prvním díle seriálu Lajna s názvem Únos. Jeho mise nebyla nikterak složitá. Měl pouze přijet ke střídačce a zamířit do šatny. Uvedený záběr točil štáb maximálně natřikrát. „Byla to rychlovka. Jen pár minut,“ přiznává. 

V seriálu se mohl objevit častěji, další natáčení ale vynechal. „Další den jsme se mohli zúčastnit natáčení v šatně, kdy tam hráli někteří naši kluci. Šli jsme si ale dělat trenérskou licenci, takže nebyl čas. Kluci ale říkali, že si užili spoustu srandy,“ vzpomíná.

S pruhem, nebo bez? Fanoušci Motoru vyberou dresy »

A co okoukal od hlavní tváře seriálu trenéra Hrouzka alias herce Jiřího Langmajera? „Pan Langmajer se soustředil na svou roli. Párkrát jsem ale sledoval, jak točili. Je to opravdu pan herec,“ říká. „Rád jsem se pak na seriál podíval. Dost mě to nadchlo, je tam pár hodně vtipných scének,“ doplňuje Sikora.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz