Šimek na místě činu: Skoro jsem podepsal jinde. Extraliga není podřadná

Radim Šimek | Foto: hcbilitygri.cz

Zatím počítali spíš ztráty než příchody. Uprostřed offseason ale Bílí Tygři dotáhli posilu hvězdného kalibru, z trhu vymámili zkušeného zadáka Radima Šimka. Pod Ještědem by měl po sedmi letech oprášit úlohu obránce číslo 1.

„Mám takové nostalgické pocity. Když jsem odcházel, tak jsme za sebou měli titul a další účast ve finále. Byly to úspěšné sezony,“ vzpomíná Šimek v rozhovoru pro klubové stránky Liberce.

V létě 2017 se loučil na vrcholu. Z houfu extraligových beků vyčníval tří sezony v kuse. Bral historické zlato, pak ještě stříbro. Dvakrát po sobě nasával ovzduší světového šampionátu. A kývl na vábení ze San Jose.

Teď je zpátky Šimkova o kopu zkušeností bohatší verze. „V Americe jsem se z ofenzivního obránce změnil spíše v defenzivního,“ přemítá navrátilec do tygří smečky.

„Když tam chce člověk hrát, tak se musí přizpůsobit tomu, co po něm chtějí. Myslím si, že jsem se díky tomu v bránění zlepšil. Pořád si ale i rád zaútočím,“ podotýká Šimek.

„V Americe jsem se z ofenzivního obránce změnil spíše v defenzivního.“

V Kalifornii se přes farmu vyšvihl do NHL, nejlepší lize světa dal sbohem jako majitel 209 startů. A možná jich mohlo být o kousek víc, kdyby českého legionáře nesužovaly zdravotní patálie.

Během minulého ročníku už se nicméně nahlas mluvilo o tom, že po letech opět zapustí kořeny v Čechách. Liberec mezi možnými destinacemi padal jako jeden z prvních, ale...Šimek se prý objevil i na radaru konkurenční Sparty.

„Pár dalších nabídek jsem měl. Přiznám se, že už jsem skoro podepsal v jiném týmu,“ nezastírá pro webové stránky hcbilitygri.cz. „S panem Syrovátkem a Filipem Pešánem jsme ale dokázali najít cestu k tomu, abych podepsal smlouvu zde.“

Tygrům se upsal rovnou pro další tři roky, mladý mančaft bude kromě nesporných hokejových kvalit těžit z jeho mentorských schopností. Na severočeské adrese se nejspíš zařadí k defenzivním ozdobám extraligy. 

„Neberu to tak, že bych šel do nějaké podřadné ligy.“

„Nechci hlavně nic podcenit. Neberu to tak, že bych šel do nějaké podřadné ligy. Beru to jako výzvu. Chci se dobře připravit a odvádět co nejlepší výkony,“ předesílá Šimek.

K tomu se musí vyhnout dlouhým pobytům na marodce. „Hlavně zůstat co nejdéle zdravý, ideálně celou sezonu. V Americe jsem těch zranění měl hodně,“ uvědomuje si. A dodává: „Týmové ambice teď nemá asi cenu řešit.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz