Šimíček do Vítkovic lanaří Poláka: Věřím, že ukáže srdce Ostraváka

Foto: nhl.com

Jeden tvrďák z obranných řad jim odešel, ale nahradit by jej mohl jiný. Vítkovice po odchodu Jana Výtiska stále usilují o hvězdného zadáka Romana Poláka.

partneři českého hokeje

34letému bojovníkovi v Dallasu končí smlouva, kterou loni o rok prodloužil. Už dřív ale avizoval, že by se po aktuální sezoně chtěl vrátit domů, kde před odchodem do slavné NHL hrál právě ve Vítkovicích.

„Roman se připravuje individuálně s dalšími kluky, jsou tam Třinečáci a Vítkovičáci. Má to už odzkoušené a naučené,“ řekl sportovní manažer klubu Roman Šimíček pro Hokej v 60 minutách na ČT sport.

Nejsme sami, kdo o něj usiluje

„Hrozně rádi bychom ho tady viděli. Je to v jednání, ale nejsme sami, kdo o něj usiluje. Měl jsem s ním schůzku, nabídli jsme mu něco, ale rozpočet klubu je nějaký a není nafukovací,“ potvrdil Šimíček zájem.

„Pořád věřím, že ukáže vítkovické srdce. Srdce Ostraváka, který sem patří a kterého Vítkovice hodily do velkého hokeje. Věřím, že to dopadne dobře a diváci se na něho mohou těšit,“ dodal optimisticky.

„Pořád věřím, že ukáže vítkovické srdce. Srdce Ostraváka, který sem patří a kterého Vítkovice hodily do velkého hokeje. Věřím, že to dopadne dobře.“

Polák, který je odchovancem porubského hokeje, má zkušeností na rozdávání. Představil se na dvou MS, OH i Světovém poháru, v NHL zapsal za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas 806 startů a 140 bodů.

Mezi českou elitou se představil naposledy během výluky v sezoně 2012/13. Celkem za Vítkovice odehrál 65 extraligových utkání s bilancí devíti bodů za dvě trefy do černého a sedm gólových nahrávek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz