Škatulata za mořem. Stěhuje se i Zábranský, Dobeš chytá USHL

Foto: saskatoonblades.com

Poslední dny přinesly v zámořských juniorských soutěžích několik přesunů českých hráčů, členů širšího kádru reprezentační dvacítky. Dres mění i její kapitán z červencové akce ve Finsku Libor Zábranský.

HokejkaSHOPvanoce

Jeden z nejlepších českých obránců ročníku 2000 a syn majitele brněnské Komety vyzkouší za mořem už čtvrté působiště, z toho třetí ve Western Hockey League. Zábranský letos nasbíral v 16 zápasech za Saskatoon Blades šest bodů (1+5), nyní ho klub vyměnil za výběr v draftu do Moose Jaw Warriors.

Zábranský tak opouští kamaráda Radka Kučeříka. V novém působišti se naopak potká s Davidem Homolou, na nějž padla řeč i v rozhovoru.

Tato transakce souvisí s dalším českým přesunem. Uvolněné místo pro cizince zaujme v Saskatoonu útočník Matěj Toman. Českobudějovický odchovanec se poprvé stěhuje z Prince George, kde v probíhající sezoně zapsal stejnou bodovou porci (3+3) rovněž v 16 utkáních.

Jiné aktuality se týkají United States Hockey League. Poté, co se z Muskegonu vydal zpátky domů Erik Čermák, nebude v kádru Lumberjacks pokračovat ani zadák Zack Malík. V devíti startech měl přitom solidních pět asistencí.

Naopak nejvyšší juniorskou soutěž ve Spojených státech si poprvé vyzkoušel brankář Jakub Dobeš. Skvělá úspěšnost 94,6 procenta v nižší NAHL mu vynesla šanci u Omaha Lancers, jimž se zranil Akira Schmidt. Dobeš má za sebou dvě utkání, na výhru si zatím musí počkat. V říjnu si zároveň zajistil přijetí na Ohio State University, kam zamíří v roce 2021.

Dres Omahy by měl oblékat i další talentovaný český mladík, jenž na rozdíl od výše jmenovaných prošel draftem NHL a stejně jako Dobeš se chystá na univerzitu. Lancers ohlásili jako posilu útočníka Tomáše Mazuru, dosud působícího na Kimball Hockey Academy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz