Skladaný trefil Olomouci sedmý zápas: Věděli jsme, že další šance už nebude

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

28. března 21:10

David Jahoda

Doteď měl v sezoně na pažbě jen dva zářezy. Ten třetí ale nemohl přijít pro Františka Skladaného a celou Olomouc v lepší chvíli. Hanáci totiž měli v šestém zápase čtvrtfinále proti Plzni nůž na krku, prohra se rovnala konci sezony. Místo toho se v sobotu v rozhodujícím sedmém duelu porvou o senzaci. „Musíme se na to pořádně připravit, abychom tento výkon potvrdili,“ avizuje hrdina Kohoutů.

Nový fanshop

Chopil se puku za plzeňskou brankou, poohlédl se po spoluhráčích, a když neviděl nikoho v dobré pozici, s kotoučem vykroužil a švihl. Gól! zařvala si vyprodaná olomoucká plecharéna.

„Nejprve jsem někoho hledal. Jejich brankář hodně střel pochytal, ale rozhodl jsem se tak, jak jsem se rozhodl, a padlo to tam. Střela šla nahoru, ale kam přesně, to nevím,“ popsal svou trefu z 38. minuty Skladaný. „Celé to vyplynulo už z toho tlaku, který měly lajny před námi. Udrželi jsme se v jejich třetině, na puku jsme si věřili. Četnost střel na naše poměry byla velmi dobrá,“ pokračoval.

Mora vyzkoušela Dominika Frodla dohromady 38 ranami. Snad poprvé v sérii byla po většinu zápasu aktivnější, ale jako první šla do vedení Plzeň. V minulém duelu byla první trefa rozhodující, neměli Kohouti strach, že je to srazí?

„Tlak jsme měli a bylo strašně důležité, že jejich gól na nás nezměnil vůbec nic. Šli jsme si za tím. Věděli jsme, že jestli ne dnes, tak další šance už nebude. Bylo skvělé, že jsme si udrželi tempo a důraz,“ těšilo Františka Skladaného.

Jeho formace řádila. Nejprve po brance Václava Nedorosta srovnal Lukáš Nahodil, o čtyři minuty později poslal Hanáky poprvé v zápase do vedení on sám. Šlo teprve o jeho třetí trefu v sezoně. „Šancí během sezony bylo dost, ale jasně… teď se díváme, co je nyní. Jsem rád, že můj gól mančaftu pomohl, že jsme ten bodík sebrali a jdeme dál,“ konstatoval 36letý útočník.

Pro Olomoucké to mohl být poslední zápas na svém ledě v této sezoně. Kdo čekal dlouhé děkování, nedočkal se. Hanáci věří, že se doma ještě představí. „Ještě to neskončilo, na nějaké oslavy je ještě brzo. A myslím, že to chápou i diváci, že se teď musíme věnovat hlavně regeneraci a celkově dalšímu zápasu,“ uvedl rodák ze slovenského Martina.

„Tlak jsme měli a bylo strašně důležité, že jejich gól na nás nezměnil vůbec nic.“

Ten obě mužstva čeká v sobotu. Den D, kdo padne, končí, kdo vyhraje, jde dál. „Je to prostě už jen jeden zápas. Došlo to k němu, o to to možná bude náročnější. Bude potřeba si ho užít, celá ta série je skvělá. Sedmý zápas je spravedlivý a bude sérii slušet,“ řekl přesvědčeně.

Kdo bude ve výhodě? Olomouc, která zdánlivě nemá co ztratit, nebo Plzeň, jež požene domácí kulisa? Skladaný nechtěl polemizovat „Nechci tu o tom sedmém zápase moc vyprávět. Musíme se na to pořádně připravit, abychom tento výkon potvrdili,“ uvedl. „Je to play-off a já si ještě z působení ve Varech pamatuju, že každý zápas je úplně jiný. Jde o to, kdo má kolik sil – fyzických i psychických. Uvidíme, jaké to bude. My se budeme soustředit na sebe,“ prohlásil.

Nejvyrovnanější série letošních čtvrtfinálových bojů Generali play off Tipsport extraligy napíše poslední kapitolu v sobotu od 17 hodin v plzeňské Home Monitoring Aréně. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz