Škoda, že už ho neuvidíme hrát, mrzí Vránu. S kamarádem Krejčím půjde na pivo

Petr Vrána | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Třinečtí svou šňůru bodových hodů navýšili už na číslo šestnáct. Hned v první části souboje s Motorem potvrdili roli favorita třemi góly. Českým Budějovicím se sice podařilo snížit nejdřív v závěru druhé a pak i třetí třetiny, vyrovnat se jim však nepodařilo a Oceláři uhájili na svém ledě vítězství 3:2. Jak jej hodnotil kapitán Petr Vrána?

„Myslím si, že jsme měli štěstí na produktivitu. Z první střely jsme dali gól a byli schopni proměnit tři šance. Na konci pak snížili na rozdíl jediné trefy a udělali závěr zajímavější, naštěstí jsme konec vydřeli a máme tři body,“ líčí 38letý útočník.

Ten si trošku vyčítá trefu Matěje Tomana z konce utkání. „V závěru jsem udělal chybu a zbytečně to bylo o jeden gól. Měli jsme si to pohlídat. Chyb bylo z naší strany víc. Svým způsobem jsme Motor udržovali trochu ve hře, ale jsme rádi za plný počet bodů,“ hlásí třinecký lídr.

Poprvé se pod Javorovým objevil bývalý Ocelář Milan Doudera, který v dresu s drakem na hrudi strávil devět sezon. „Všichni jsme s Milanem dlouho hráli. Na ledě má obrovský přehled a zkušenosti. Párkrát dobře podržel kotouč. Hráč Milanových kvalit je vždycky cítit,“ říká Petr Vrána na adresu bývalého spoluhráče.

Ocelář, kterému nikdo neřekne jinak než „Havran“ zavzpomínal i na Davida Krejčího, který ukončil svou hokejovou kariéru. „Slyšel jsem o tom. David se rozhodl určitě správně, tak to cítil. Člověk po celou dobu své kariéry cestuje, trénuje a vlastně nebyl s rodinou. Cítil to, jak to cítil. Je to samozřejmě škoda pro nás hráče, ale i fanoušky, že už ho neuvidíme hrát. Měl ale skvělou kariéru a pomyslný důchod už si asi zasloužil.“

Také přiznal, že se svým kamarádem a zároveň rodákem ze Šternberka zatím nemluvil. „V kontaktu jsme nebyli, ale teď mu určitě napíšu. Věřím, že až přijede domů za rodinou, dáme si pivo a pobavíme se o starých časech.“

Vrána smeká před kariérou Krejčího, který sehrál v NHL přes tisícovku zápasů za Boston. „Tolik utkání v jednom týmu a v takové pozici je neskutečné. Ale vypracoval se v takového hráče, že mě taková porce zápasů v zámoří u něj ani nepřekvapila,“ dodává s chválou na jednoho z nejlepších českých hráčů, který se tak v květnu na domácím MS neukáže.

„Tolik utkání v jednom týmu a v takové pozici je neskutečné. Ale vypracoval se v takového hráče, že mě taková porce zápasů v zámoří u něj ani nepřekvapila.“

A co Petr Vrána? Zahrál by si ještě na světovém šampionátu? „No, já si myslím, že budu rád, když bude po sezoně, ale samozřejmě, hraje se v Praze. Ale myslím si, že tam jsou jiní vlčáci,“ uzavírá s úsměvem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz