Skolil Třinec, den nato Jágrovo Kladno. Obrovsky si to užívám, říká Šlahař

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

8. února 2018, 16:15

David Jahoda

Dva dny jako ze sna. Útočník Jakub Šlahař nejprve v úterý jako záskok pomohl Zlínu dvěma trefami k výhře proti Třinci, přičemž jedna z nich byla rozhodující, o den později svým gólem setnul před vyprodanou přerovskou halou Kladno s Jágrem v sestavě. „Jsme šťastní, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Byla to obrovská událost pro celý přerovský hokej,“ zářil po utkání domácí hrdina.

NHL 20

Jakub Šlahař zažívá možná nejlepší dny ve své hokejové kariéře. „Asi dobré hokejky,“ směje se, když se ho novináři zeptali, kde hledat důvod jeho formy. Pak ale zvážněl. „Obrovsky si to užívám. Jsem rád, že jsem tu šanci ve Zlíně dostal. Dostal jsem proti Třinci hodně prostoru, v Přerově hraju hodně minut každý zápas. Snažím se trenérům jejich důvěru vracet a zatím to vychází. Nechci to zakřiknout, doufám, že to tak půjde dál,“ věří.

Po dvou gólech do sítě Ocelářů „kat“ Šlahař před napěchovanou přerovskou halou rozhodl i o výhře nad kladenskými Rytíři s Jaromírem Jágrem v sestavě. „Jsme šťastní, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Byla to obrovská událost pro celý přerovský hokej. Od začátku tu byla neskutečná atmosféra. Co se tu dělo, byl jednoduše hokejový svátek,“ rozplývá se.

 >> Přerov udolal Kladno, Jágr má čtvrtý bod. Ztráta Vsetína narůstá

Právě legendární útočník pak ve třetí třetině připravil gól pro Adama Kubíka, na víc už se ale Rytíři nezmohli. Zubři hráli výborně, což ostatně po utkání řekl i samotný Jágr. Vzal si Šlahař puk, se kterým vstřelil vítězný gól proti Jágrovi a spol.? „Asi akorát v hlavě si ten gól uchovám,“ prozradil. „Po konci utkání jsem ale zajel pro puk a dal jej Lukáši Klimešovi, aby si ho schoval, že vychytal Jaromíra Jágra,“ praví Šlahař. 

Pro něj to nebylo poprvé, kdy se proti Jágrovi utkal. „Už jsem to jednou zažil v extralize před pěti lety, když byla výluka v NHL. Tam mi to ale tehdy moc nevyšlo. Tentokrát to ale klaplo úplně parádně, každý z nás do toho dal víc než sto procent. To, že jsme porazili takovou historickou legendu českého hokeje, nás všechny hřeje u srdce,“ neskrývá velké nadšení.

>> Věděl jsem, že to bude fuška, tvrdí Jágr. Před Přerovem smekl

I když si přerovští hokejisté dokázali Jágra ve většině případů ukázkově pokrýt, speciální přípravou bránění jeho hry se nezabývali. Každopádně když číslo 68 přeskočilo mantinel, bylo to znát. „Když byl na ledě, tak jsem si to uvědomoval. Taková persona je na ledě cítit. Když kolem něj člověk jede, má takový zvláštní pocit. Neví, jak se k němu má zachovat, ale snaží se proti němu hrát stejně jako proti všem ostatním,“ říká 26letý útočník.

Pokud by se už teď zatáhla opona za základní částí WSM Ligy, Kladno by ve čtvrtfinále šlo právě na Přerov. Co na to Šlahař? „Myslím si, že by se nezlobili hlavně naši fanoušci,“ usmívá se s tušením, že by se v Přerově opět stály fronty na lístky. „Co vím, tak se Jágr chystá hrát s Kladnem právě i play off. Navíc jde o tým, na který si věříme, čtyřikrát jsme ho v letošní sezoně porazili. Chtějí hrát hokej a tvořit hru, to nám sedí. Kdyby to tak vyšlo, zlobit se nebudeme. Ale určitě nebudeme ani kalkulovat.“

„To, že jsme porazili takovou historickou legendu českého hokeje, nás všechny hřeje u srdce.“

Sám zatím neví, jestli bude do konce sezony působit už jen v Přerově. Přece jenom dva góly do sítě Třince si říkají o pozornost a myšlenky na další účast v zápasech Tipsport extraligy za Zlín nejsou zcestné. „Kluci teď mají ve Zlíně dlouhou pauzu. A já zatím nemám informace, jestli tam do nějakého zápasu ještě naskočím. Jde to trochu mimo mě. Každopádně jsem rád, že mi tam proti Třinci něco spadlo a pomohl jsem mančaftu ke třem bodům,“ uvedl.

I když je pro něj teď jasnou prioritou Přerov, o trvalém zabydlení se v nejvyšší soutěži snít nepřestal. „Snažím se pracovat na tom, abych byl sebevědomějším hráčem a třeba mi to pomohlo o ten krok výš do extraligy. Ale momentálně to neřeším, soustředím se na to, abych odváděl co nejlepší výkony tady v Přerově.“

Upozornit na sebe může hned v dalším kole proti Benátkám. A možná... možná pak znovu proti Jágrovi v play off. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz