Skončí Kaut v Pardubicích? Spekuluje se o zájmu ze Švédska

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Hokejové soutěže v Česku se 12. října zastavily, což se nelíbí klubům NHL, které do extraligy před startem sezony zapůjčily své hráče. Bez zápasového vytížení je aktuálně i Martin Kaut.

Fanshop národního týmu

Jednadvacetiletý útočník se rozehrával v dresu Pardubic, za Dynamo před pauzou zvládl pět utkání včetně jednoho v Generali Česká Cupu. Do extraligových statistik se zapsal jedním přesným zásahem, když v prodloužení rozhodl duel proti Plzni. 

Kmenový hráč Colorado Avalanche by ale nyní mohl nabrat směr Skandinávie. Podle informací deníku Örnsköldsviks Allehanda se o Kauta intenzivně zajímá švédský klub MODO Hockey, hrající druhou nejvyšší soutěž.

Český mladík by se k týmu měl připojit příští týden, klub ale jeho příchod zatím nepotvrdil. „Nechci komentovat hráče, který není součástí naší organizace,“ řekl pro allehanda.se sportovní ředitel Fredrik Glader.

Z pohledu Colorada by se jednalo o logický krok. Prioritou pro organizaci je, aby měl Kaut dostatek herního vytížení, než se vydá do zámoří bojovat o místo v sestavě Avalanche. Tréninkové kempy týmů NHL by ale měly odstartovat nejdříve v prosinci. 

Podobný osud potkal německého obránce Moritze Seidera, který byl zapůjčen do Manheimu. Start tamní ligy však byl odložen, prospekt Detroit Red Wings tak byl poslán do švédského týmu Rögle BK. 

„Nechci komentovat hráče, který není součástí naší organizace.“

Ve druhé nejvyšší švédské soutěži se aktuálně připravuje řada hráčů ze zámoří. Mezi nimi například Marcus Sörensen, David Gustaffson nebo Evan Bouchard a další. 

Rozšíří jejich řady v nejbližší době Martin Kaut?

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz