Skončil dřív, než začal. Zaspal a přišel o šanci v týmu NHL

Zdroj: www.sportsnet.ca

25. září 2015, 9:00

David Jahoda

Zaspat se opravdu nevyplácí, vždyť to sami určitě dobře znáte. Pokaždé to zavání problémem. To, že není vhodné si někdy pospat trochu víc, než je třeba, poznal i devatenáctiletý Kanaďan Joshua Ho-Sang. Druhá volba draftu New Yorku Islanders z loňského roku zaspala hned první den tréninkového kempu, a když přišel na tréninkovou jednotku se značným zpožděním, slyšel jen, že další šanci probojovat se do prvního týmu Islanders dostane zase až za rok.

NHL 20

Rodák z Toronta Joshua Ho-Sang, který se chtěl na letošním předsezónním kempu NY Islanders pobít o místo v prvním týmu loňského účastníka bojů o Stanley Cup, teď zpytuje svědomí. Ho-Sang si totiž nenalíčil budík, za což teď tvrdě pyká. Na vedení Islanders udělal dříve dobrý dojem, ať už svými výkony v juniorské Ontario Hockey League, kde se dvakrát za sebou dokázal přehoupnout přes hranici 80 kanadských bodů za sezonu, nebo svým chováním mimo led. Svým pozdním příchodem si však svou pověst dost pošramotil.

Generální manažer Islanders Garth Snow na nic nečekal, zvedl telefon a oznámil trenérovi Niagara IceDogs, kde Ho-Sang loňskou sezonu dohrával, že s ním opět může počítat. V Islanders totiž kvůli své nedochvilnosti letos příležitost nedostane. „Je z celé situace hodně zničený, moc ho to mrzí. Joshua je dobrý kluk, cítím s ním, ale musí se naučit, že za podobné prohřešky přichází tvrdé tresty,“ vyjadřoval se pro server thescore.com Marty Williamson, hlavní trenér Niagara IceDogs.

Williamson zároveň prozradil, že jeho svěřenec má různé zvyky. Jedním z nich je také hraní videoher, kvůli čemuž často zůstává dlouho vzhůru. „Myslím, že Joshua udělal hodně správných kroků, zlepšuje se, ale stále není dokonalý. Hraní her a podobné věci ho mohou dost vyčerpat. Myslím si ale, že se poučí a bude z něj lepší muž,“ řekl Williamson, který svou výpověď doplnil. „Nebyl poslán zpět kvůli svým herním schopnostem, ale kvůli věci, za kterou plnou měrou sám zodpovídá.“

„Všemu bych předešel, kdybych si nalíčil budík.“ 

Celková volba číslo 28 z loňského draftu se pro oficiální web NHL k celé události také sama vyjádřila. „Mé chyby jsou daleko viditelnější než u jiných lidí. Beru za to plnou zodpovědnost,“ prozradil Ho-Sang. „Není nikdo, koho bych z toho mohl obviňovat. Je to pro mě opravdu trapné,“ smutnil útočník, který by se měl ukázat na nadcházejícím mistrovství světa juniorů ve Finsku.

Hokejista s čínskými kořeny navíc prozradil, že se hloupě spoléhal na to, že jej včas probudí spoluhráči nebo hotelová recepce, což už na hráče, který se chce probít do NHL, působí možná trochu úsměvně. Ho-Sangovi ale do zpěvu rozhodně nebylo, chce se však poučit a podobných průšvihů se v budoucnu vyvarovat. „Všemu bych předešel, kdybych si nalíčil budík. Měl bych to začít dělat,“ litoval své chyby.

Minimálně ještě jednu sezonu tak bude muset Joshua Ho-Sang svůj hokejový um pilovat v juniorské OHL. Možná se ale už v příštím roce bude prohánět po kluzištích nejlepší hokejové ligy světa a své historce se zaspáním se bude moci už jenom zasmát. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz