Skoro šest let. Osmík se v extralize trefil po 2167 dnech: Je to super

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Extraliga občas přináší zajímavé příběhy. Jeden takový napsal ve čtvrtečním utkání mezi Karlovými Vary a Brnem domácí Martin Osmík, který svým prvním gólem v sezoně přispěl Energii k zisku tří důležitých bodů.

Fanshop národního týmu

Branka měla pro chrudimského rodáka velký význam.

Osmík totiž v nejvyšší české soutěži skóroval po téměř šesti letech. Svou poslední branku dal 15. listopadu 2015 na ledě Mladé Boleslavi. Čekání bylo dlouhé, znovu totiž v extralize rozvlnil síť o 2167 dní později, tedy v souboji 16. kola proti Kometě.

„Je super dát gól po takové dlouhé době. Říkal jsem si, že jednou to tam snad spadne. A padlo to tam teď,“ usmívá se útočník Karlových Varů. Větší hodnotu však pro něj pochopitelně mělo vítězství energetiků. „Důležité ale je, že jsme urvali tři body,“ dodává.

 
 
 
View this post on Instagram

Příspěvek sdílený HC Energie Karlovy Vary (@hokejkv)

Západočeši si na brněnské hokejisty vyšlápli už podruhé v sezoně. Nejprve předvedli obrat v prvním kole, kdy se čtyřmi góly zaskvěl Jiří Černoch. Tentokráte jej trenérský štáb v čele s Martinem Pešoutem k dispozici neměl, nicméně znovu se Energie dokázala z nepříznivého stavu vzpamatovat a Brno porazit.

Čím to je, že se celku z lázeňského města proti Kometě zatím daří? „Těžko říct. Hrají dobrý styl hokeje, asi nám to sedí. Snaží se hrát hokej, což je super, a to je naše výhoda,“ líčí Osmík.

„Je super dát gól po takové dlouhé době. Říkal jsem si, že jednou to tam snad spadne."

Kromě gólu přispěla Osmíkova formace s Vondráčkem a Redlichem rovněž výborným defenzivním výkonem. Právě to je role čtvrté karlovarské lajny – nedovolit soupeři skórovat, připravit dobrou pozici pro další spoluhráče a nechat na ledě všechno.

Trio bojovníků v tomto utkání trenéři nasazovali na elitní brněnský útok, kterému se poslední zápasy velmi dařilo. A čtvrtá formace Energie zkoušku obstála. „Myslím si, že jsme to zvládli dobře. Nedostali jsme gól, což je důležité, a jeden jsme navíc přidali, což byl takový bonus,“ těší střelce třetího karlovarského gólu.

Přitom ještě nedávno neměl Martin Osmík vůbec jisté místo v týmu a většinu času trávil v první lize. Letos ale ukazuje, v čem může být Energii platný. „Je to super, hlavně tam mám dvě výborná křídla, která tam suprově pracují. Jak Réďa, tak Vondrc se dobře drží na puku a z toho vlastně ta naše lajna těží,“ říká na závěr.

Dnešní předehrávky 16. kola Tipsport extraliga patřily HC Energie Karlovy Vary a HC Olomouc ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Čtvrtek 21. října 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz