Skromný Will chválí parťáky: Super výkon i obětavost. Kluci hráli výborně!

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(LEKSAND, od našeho zpravodaje) První mezistátní zápas chytal v únoru ve Stockholmu. Druhý přidal o kousek dál, ale zase ve Švédsku, kde aktuálně působí. Roman Will si připsal cenný skalp Tre Kronor, předvedl několik parádních zákroků, ale po utkání byl skromný a osobní příspěvek k vítězství odmítal. "To kluci hráli výborně. Jsem šťastný, jak jsme to zvládli," hlásí.

HokejkaTV

Spoluhráči v poli předvedli parádní defenzivní práci, co říkáte?
Neviděl jsem tam z tohoto pohledu vůbec žádný problém. Kluci hráli opravdu výborně. Pomohli mi. A ty střely, které prošly, byly takové, co musí gólman chytit. Kluci mi tam udělali prostor, takže jsem na to viděl. Skvěle bojovali, byl to super výkon po taktické stránce, byla tam obětavost. Myslím si, že můžeme být spokojení. Ukázali jsme cestu k tomu, jak chceme hrát.

Během dvou třetin na vás šlo jen devět střel. To by před zápasem asi nikdo nečekal.
To je zase o tom, že jsme hráli dobře. Kluci výborně napadali, a když už tam něco bylo, tak to pozičně odehráli. Pro mě je pak samozřejmě o něco těžší, když člověk nemá tolik práce. Ale já jsem šťastný za to, jak skvělý zápas jsme hráli.

Jelikož chytáte v Rögle, máte se švédským hokejem zkušenosti. Nepřekvapilo vás, jak byli domácí místy až bezradní?
Ani ne, protože jsme hráli opravdu dobře. Byli jsme patřičně připravení. Odehráli jsme takřka dokonalý zápas. Vždy jsou nějaké chyby, samozřejmě, to je sport. Ale plnili jsme, co jsme měli. Pokud budeme takhle pokračovat, tak jedině dobře.

Slyšel jste po utkání nějaký komentář od vašich spoluhráčů z Rögle?
Ne, nic nebylo.

Český tým měl převahu, ale za stavu 2:1 zůstával zápas svým způsobem stále otevřený. Neměl jste obavy o výsledek?
Zhodnotil bych to tak, že se na to dobře koukalo. Věřil jsem klukům, že ještě nějaký gól dáme. A také tomu, jak zkušené hráče tady máme. Opravdu jsme to tam sehráli výborně, když šli Švédové do šesti. Sebevědomě jsem věřil tomu, že to zvládneme.

Co říci k vašemu skvělému zákroku na ledě, když zadovkou střílel Max Friberg? Byl klíčový?
Ono je to těžké, protože každý zákrok je klíčový. Každá střela může skončit gólem. Samozřejmě z tribuny si člověk řekne, že možná právě tenhle byl klíčový, ale těžko hodnotit. Můžu ale říci, že byl důležitý. Bylo to i trochu se štěstím, když jsem ležel, jenže to k tomu patří. Ten hráč neměl jinou variantu, než to jen zamést. Nemohl to zvednout a já spoléhal na to, že mě do té hokejky trefí.

Nečekal jste v hledišti bouřlivější atmosféru?
Co jsem tak slyšel, tak Leksand je taková vesnička. A celkově ve Švédsku? Když hrajeme domácí zápasy, tak je to opravdu peklo, ale jinak mi přijde, že jsou Švédové takoví uvolněnější. Přijdou se podívat na hokej a popovídat. Nečekal jsem, že bude peklo a vyprodáno, to ne.

Trenér Říha před turnajem uvedl, že má v plánu nasadit do každého utkání jiného gólmana.
Já jsem vděčný za každou minutu, kterou dostanu. Myslím, že je to takhle jedině dobře. Vždyť Karel Vejmelka chytá výborně v Česku a Marek Langhamer je jedinou šancí pro Chabarovsk, jak může získat body. Takže proč ne. Nevidím v tom problém, je to takhle správně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz