Skupina Sever: Brankářem sezony byl zvolen vrchlabský Soukup

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

V následujících týdnech představíme vítěze individuálních ocenění ve třetí nejvyšší soutěži, a to na základě hlasování trenérů, případně sportovních manažerů druholigových klubů. Prvním oceněným je brankář Jakub Soukup z Vrchlabí.

partneři českého hokeje

Web hokej.cz letos zorganizoval historicky první hlasování o individuálních oceněních ve druhé lize. Za každý klub volil vždy jeden zástupce pouze v rámci své skupiny. Mezi brankáři v severní skupině zvítězil vrchlabský Jakub Soukup. 

Stadion měl před uplynulou sezonou jednoznačnou ambici: postup do Chance ligy. Jednomu z největších favoritů na posun o patro výše se vytyčený cíl skutečně podařilo splnit, i když ne cestou, kterou se původně předpokládalo.

Mužstvo by však přes nespornou kvalitu nemuselo být tak suverénní, pokud by v brance nemělo právě Soukupa. Pětadvacetiletý gólman se v minulém ročníku vypracoval v defenzivní oporu Vrchlabí a svoji roli do puntíku plnil i letos.

Skvělými výkony si dokonce řekl o příležitost v prvoligovém Ústí nad Labem, kde působil před angažmá v Podkrkonoší. V dresu Slovanu odehrál šest utkání a na vyřazovací část se měl vrátit zpátky do druhé ligy. Jenže pak do hry vstoupil koronavirus…

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Zajímavostí je, že Soukup během ročníku kromě čtyř čistých kont nasbíral i čtyři asistence. Mimo to jasně ovládl statistiku průměrně obdržených branek na zápas, což je ale samozřejmě ovlivněno dominancí Vrchlabí.

Odchovanec Litvínova si v klubu zkrátka neměl na co stěžovat...

„Máme tu výborné podmínky a celkově vše, co pro hokej potřebujeme. Celý klub funguje na velice profesionální úrovni. Navíc máme nejlepší fanoušky ve 2. lize, kteří nás podporují na domácích i venkovních zápasech,“ říkal Soukup v prosincovém rozhovoru.

Od nadcházející sezony se vrchlabští příznivci mohou těšit na výjezdy do Prahy, Kladna nebo Jihlavy. Východočeši navázali spolupráci s extraligovými Pardubicemi a pilně se začali připravovat na další sezonu. O změnách v jejich kádru jsme psali ZDE.

A co na ocenění říká brankářská jednička prvoligového nováčka? „Jsem za to rád, je to malá odměna za práci v základní části po celý rok. Musím ale říct, že jsem před sebou měl skvělý tým, který by bojoval o postup do Chance ligy,“ míní Soukup. 

Nejlepší brankáři 2. ligy – Skupina Sever

2019/20Jakub Soukup (Vrchlabí)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Sever

Nejlepší brankář: Jakub Soukup (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší obránce: ?
Nejlepší útočník: ?
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz