Skvělá zpráva pro Bobry. Útočník Dvořák pokračuje v kariéře

Foto: hcvm.cz

Tak tohle je pro Bobry z Valašského Meziříčí skvělá zpráva. Jejich lídr Petr Dvořák si oproti původnímu plánu svou kariéru ještě o rok prodlouží.

partneři českého hokeje

Měla to být jeho poslední sezona. Velezkušený útočník Petr Dvořák oznámil už před startem letošního ročníku, že po jeho konci pověsí hokejové brusle na hřebík. Šestatřicetiletý forvard se cítil unavený. S přibývajícím časem možná už dokonce plánoval bujarou závěrečnou oslavu, která by za jeho kariérou udělala pověstnou tečku. Přesně takovou, jakou mají na Valašsku – v kraji provoněném slivovicí – ve zvyku.

Jenže vše je nakonec jinak.

Rodák z Valašského Meziříčí si totiž svou hokejovou pouť prodlouží. Minimálně o rok. Bobři si tak mohou mnout ruce. Srdce tamějšího týmu bude tlouct dál.

A co stálo za přehodnocením Dvořákova stanoviska? Především neslavný konec letošní sezony. Bobři ji stejně jako všechny ostatní týmy z dobře známých důvodů nedohráli. Dvořák se navíc během ledna vážně zranil – a svou kariéru rozhodně nechtěl končit tímto způsobem.

„Na konci ledna jsem se zranil a zranění bylo trošku vážnější, než jak to zprvu vypadalo. Před sezonou jsem ohlásil, že je v pozici hráče moje poslední. I přes zranění a avizovaný konec se mi takhle končit nechce. Musím se dát dohromady, protože ještě nejsem zdravotně v pořádku a chvíli to ještě potrvá. Každopádně chci v příští sezoně hrát,“ hlásí odhodlaně na oficiálních webových stránkách Bobrů.

„Před sezonou jsem ohlásil, že tohle je na pozici hráče moje poslední sezona. Takhle se mi ale končit nechce."

Přidá tak další ročník, kdy bude kombinovat funkci hráče a sportovního manažera.

Dvořák letos nastoupil do 31 střetnutí, během nich zaznamenal 36 kanadských bodů. Pak ho zastavilo zranění.

Ostřílený bard patří k největším druholigovým personám. Většinu své kariéry zůstal věrný právě Bobrům, avšak vyzkoušel si také angažmá ve Vrchlabí, Vsetíně nebo Havířově.

Několik let strávil rovněž u našich sousedů v Polsku, kde hrál tamní nejvyšší soutěž. Z této anabáze si následně přivezl patrně svůj největší úspěch, když s Krakovem dobyl polský hokejový trůn.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz