Skvělá zpráva pro Plzeň! Jan Kovář zůstává, Škodě se upsal do konce sezony

Foto: hcverva.cz

20. prosince 2018, 12:33

Václav Jáchim

Dalo se to tušit, teď je tahle informace potvrzena. Jan Kovář nevyslyší žádnou ze zahraničních nabídek a sezonu dokončí v Plzni. S vedením Škody prodloužil původně měsíční smlouvu i pro zbytek ročníku, klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Přesně před týdnem vyšla najevo skutečnost, že Jan Kovář letos neuskuteční návrat do KHL. „S Honzou jsme si sedli a probrali všechny varianty, kterých bylo opravdu hodně. A z top ruských klubů. Návrat do Kontinentální ligy nevylučuje, ovšem až od další sezony. Teď ne," řekl hokej.cz Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

V úvahu připadaly hlavně možnosti ze Švýcarska, nicméně Jan Kovář se už tehdy přikláněl spíš k setrvání v Plzni. „Po boji o NHL chce být trošku v klidu, ty tři měsíce pro něj byly náročné. Hlavně po psychické stránce," uvedl Vůjtek.

Foto: hcskoda.cz

Po sedmi dnech je jasno. Kovář se loučit nebude, letošní ročník dokončí v klubu, se kterým na jaře 2013 slavil mistrovský titul. Tedy v Plzni! "Jsme moc rádi, že se Honza rozhodl zůstat do konce sezony. Už první zápasy ukázaly, jakým obrovským přínosem pro mužstvo je. Jako hráč dovede pozvednout celý útok i tým." zmínil v tiskové zprávě sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Kovář se do Tipsport extraligy vrátil ve velkém stylu. Během tří zápasů si připsal dva góly a stejný počet nahrávek, Západočeši z nich celkově vytěžili osm bodů z devíti možných. Ve středu Škoda rozstřílela Liberec 7:3, Kovář měl na vysoké výhře velký podíl. Totéž platilo v případě odvety čtvrtfinále Ligy mistrů proti švédskému týmu Skelleftea AIK, kdy proměnil rozhodující nájezd.

Foto: iihf.com

Vynikající forma Jana Kováře je pozitivní zprávou také pro národní tým. Konstruktivní střední útočník se v reprezentaci představil naposledy během olympijských her v Koreji, před světovým šampionátem v Dánsku se omluvil s ohledem na únavu z náročného programu. Teď je trenérům znovu k dispozici, Kovář by se na mezistátní scéně mohl znovu představit už počátkem února, kdy ve Stockholmu proběhnou švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz