Skvělá zpráva pro Slavii! Objev sezony zůstává

Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

Třiadvacetiletý útočník Filip Kuťák odmítl nabídky z jiných klubů a prodloužil smlouvu ve Slavii. Pro Pražany je to důležitá zpráva: Kuťák byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Chance liga na Hokejka TV

Kuťák se v 57 zápasech blýskl 47 body (21+26). Ještě loni přitom hrál ve Frýdku-Místku ve čtvrté lajně a nedal ani gól.

Letos ale zářil: a to jak směrem dopředu, tak směrem dozadu. Zařadil se k nejlepším two-way centrům v soutěži.

Logicky byl proto o Kuťáka na trhu zájem, zůstává ale v Edenu.

„Filipa jsme podepsali loni až na konci přípravy, ale věřili jsme mu a byli jsme přesvědčení, že nám pomůže," vzpomíná v rozhovoru pro hc-slavia.cz sportovní manažer Jiří Veber.

„Naše očekávání maximálně naplnil a dokázal využít šance, na kterou delší dobu čekal. Popral se s tím skvěle, udělal progres. Proto jsme mu nabídli novou smlouvu a jsem rád, že jsme se domluvili na pokračování,“ dodal Veber.

„Měl jsem i další nabídky, ale ta ze Slavie pro mě zůstala nejvhodnější," říká sám Kuťák na klubovém webu. „Už proto, že jsem si tady udělal nějaké jméno, znám se se spoluhráči v šatně a vytvořili jsme si pouto s fanoušky. Navíc v Praze se mi líbí a v Edenu máme skvělé zázemí.“

„Chci dokázat i pod novým trenérem, že loňská sezona nebyla náhoda a bodově na ni navázat. Opět bych rád pomohl týmu ofenzivním stylem hry a svými góly,“ hlásí Kuťák svoje cíle pro nadcházející ročník, kdy už Slavii nepovede Miloš Říha mladší, ale Martin Štrba.

„Měl jsem i další nabídky, ale ta ze Slavie pro mě zůstala nejvhodnější."

Kuťák i samotná Slavia budou mít za rok na co navazovat. Letošní sezona se totiž Pražanům opravdu povedla.

„Když budu mít stabilní výkonnost a budou se mi vyhýbat zranění, rád bych třeba nakoukl do extraligy. Hlavně ale doufám, že se nám bude dařit týmově. Chci, abychom hráli hokej, který se bude fanouškům líbit, vyhrávali jsme, byli nahoře a dostali se do play off,” uzavřel Kuťák rozhovor pro hc-slavia.cz.

Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz