Skvělí mladíci! Jiříček s Kulichem jsou v All-Star týmu prospektů AHL

Jiří Kulich a David Jiříček | Foto: Twitter Rochester Americans, Twitter Cleveland Monsters

Bouchají na dveře s názvem NHL, ačkoli je jim teprve devatenáct let. David Jiříček a Jiří Kulich prožili skvostnou premiérovou sezonu ve farmářské American Hockey League a nyní se dostali do výběru nejlepších prospektů soutěže.

Jeden je obránce, druhý útočník. Narodili se v jiném roce. Přesto je v jejich aktuálním vývoji spousta věcí spojuje.

Oba dva loni ukázali, že zaujmout skauty můžou i z českých soutěží, pokud tedy mají trenéry, kteří jim věří. Oba dva prošli prvním kolem draftu, ani jeden už se následně nevracel do juniorky. A oba prožili senzační ročník.

American Hockey League už v dubnu vyhlašovala All-Star tým nováčků, ve kterém se dostalo na trochu starší hráče. Teď ale zámořská soutěž přišla vůbec poprvé s All-Star výběrem nejlepších prospektů – tedy hokejistů, kteří podle mínění vedení ligy a generálních manažerů účastnických klubů mají největší budoucnost v NHL.

V něm už oba Češi figurují!

David Jiříček si v 55 utkáních za Cleveland připsal šest gólů a 32 asistencí, svými výkony se odrazil i ke čtyřem zápasům v Columbusu.

Jiří Kulich v 62 zápasech základní části za Rochester zaznamenal 24 branek a 22 nahrávek. Šikula z Kadaně byl nejmladším pravidelně nastupujícím hokejistou v soutěži, a rovnou se zařadil mezi nejproduktivnější hráče věkové kategorie U19 v celé její historii.

Skvělou sezonu korunoval v play off dalšími 11 body (7+4), přičemž skóroval v prvních šesti utkáních, do nichž po zdravotní absenci naskočil.

V All-Star týmu se čeští talenti objevili vedle dalších mladíků ze středu Evropy.

Navzdory svým 23 startům v NHL ještě splňoval podmínky pro nominaci německý forvard Lukas Reichel, synovec české legendy Roberta Reichla. Mezi obránci zaujal slovenský talent Šimon Nemec.

Šestici hvězdiček doplňují švédský brankář Jesper Wallstedt a kanadský útočník Tyson Foerster.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz