Skvělý výběr místa a spousta gólů. Klimša prodloužil s Frýdkem-Místkem

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Rostislav Martynek, Milan Mikulík... A teď Slezané hlásí podpis dalšího zkušeného útočníka: Davida Klimši. „Já jsem ve Frýdku-Místku spokojený. A když přišla nabídka na pokračování, tak jsem neměl důvod cokoliv měnit," hlásí produktivní křídelník.

partneři českého hokeje

Klimša má za sebou bodově nejvydařenější sezonu v kariéře – v 55 zápasech získal 43 bodů (19+24). Jen tři jeho spoluhráči byli produktivnější.

„Ještě jsem v kariéře tolik bodů nenasbíral, takže z mého hlediska to byl určitě velký úspěch," ohlíží se za skončeným ročníkem na klubových stránkách.

Z týmového hlediska ale spokojený být nemůže. Rysi se i přes ofenzivní hody do play off nedostali, už potřetí za sebou. „Měli jsme to ve vlastních rukách. Ale bohužel přišly zápasy, kdy jsme si mysleli, že se to udělá samo, a to nám zlomilo vaz," tvrdí havířovský odchovanec.

Jednatřicetiletý útočník je skvělý hlavně v přesilovkách. V Havířově ho fanoušci překřtili na hokejového Davida Lafatu. Klimša má totiž skvělý výběr místa, je pohotový při koncovce a často dává ošklivé góly. Ale dává jich hodně, a to je důležité.

Tenhle gól proti Vsetínu ale ošklivý rozhodně nebyl ↓

Klimša u rysů přidá už šestou sezonu, pamatuje si tedy ještě jejich druholigovou éru. Předtím hrál za mateřský Havířov. V extralize zatím žádné starty nemá, díky spolupráci Frýdku-Místku s Třincem ale určitě naději ztrácet nemusí.

„Určitě bylo velkým lákadlem i to, že spolupráce s Třincem funguje. Pokud se vám hodně daří, mohou si vás klidně kdykoliv vytáhnout," říká Klimša v rozhovoru pro hcf-m.cz.

Frýdek-Místek bude jako tradičně dávat hodně prostoru mladým. Třineckým talentům budou kromě Klimši pomáhat i Rostislav Martynek s Milanem Mikulíkem. Hovoří se také o možných příchodech extraligových ikon Martina Adamského a Jiřího Polanského.

„Cíl je samozřejmě dostat se do play off. No a vychovat zase nějaké mladé kluky pro Třinec," hlásí Klimša po začátku letní přípravy.

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz