Šlahař zahájil sezonu dvěma góly: Bylo to těžké, měli jsme toho plné kecky

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín na úvod poháru Generali Česká Cup čekaly doma Vítkovice. Zápas nakonec Berani dotáhli do vítězného konce, radovat se mohli zejména díky povedenému třetímu dějství, kdy nasázeli tři góly. V týmu domácích se dvěma trefami uvedl Jakub Šlahař.

Chance liga na Hokejka TV

Pro oba celky to byl první zápas po dlouhé pauze, takže pro oba soky pořádná šichta. Hrací plocha navíc vzhledem k venkovním teplotám stále není úplně nejkvalitnější „Bylo horko, byl těžký led, který je tady chvilku, takže ještě nebyl úplně kvalitní. Měli jsme toho plné kecky a jsme rozhodně rádi, že jsme první zápas zvládli,“ hodnotí první utkání v sezoně Jakub Šlahař.

První útočné zlínské trio Šlahař – Okál – Honejsek se opět postaralo o většinu branek svého týmu, podobně tomu bylo v posledním utkání loňské sezony proti Olomouci, kde dokonce vsítilo všechny tři góly.

„Věřím tomu, že se vracíme tam, kde jsme skončili v posledním zápase v Olomouci před prázdným zimákem. Já si nemůžu stěžovat. S Honejskem i Okálem se známe odmalička, takže o sobě víme a je to vidět. A když to tak bude jenom pokračovat, tak za to budeme rádi všichni tři,“ pochvaluje si spolupráci střelec dvou branek.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Duel však rozhodně nebyl jednoznačný. V prvních dvou třetinách totiž padly pouhé dvě branky. Vše se zlomilo na začátku závěrečné části, kdy Berani dokázali zkompletovat obrat, pak navíc dokázali rychle zareagovat na bleskové srovnání Vítkovic.

„Bylo tam spoustu šancí, nám to tam létalo kolem prázdné brány, ale my jsme si šli za svým a věřili jsme, že to tam spadne, že nás ten gól trošku uvolní,“ konstatuje devětadvacetiletý útočník.

Střelecké žně odstartoval Jakub Herman, který ani ne minutu před druhou přestávkou úspěšně dorazil nahození Davida Noska. „Pomohla nám branka Kuby Hermana na konci druhé třetiny a pak to tam napadalo,“ krčí rameny dvougólový střelec.

Utkání bylo mimo jiné docela dost vyhecované. Hodně tvrdých soubojů bylo na vidění zejména ve třetí třetině, kde také rozhodčí rozdali nejvíce trestných minut. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějšího zranění.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

„Bylo tam pár puštěných zákroků a pak se tam některé souboje vyhrotily. V poslední třetině se to tahalo o gól, takže oba týmy do toho daly všechno a taky to tak vypadalo v těch soubojích. To k tomu však patří, ať si zvykáme. Když se to takhle nastartuje v prvním zápase, tak to bude jenom dobrý,“ nestěžuje si zlínský rodák na tvrdou hru Vítkovic.

Hokejisté si vzhledem ke koronovirovým opatřením musí zvykat na to, že na zápasy nebude chodit tolik lidí. „Je to blbý. Pro každého sportovce, co dělá kolektivní sport, podpora fanoušků chybí. A je škoda, že jich tady nemůže být víc, ale bohužel nařízení jsou takové a musíme je respektovat. Ale jsme rádi, že nám pustili alespoň nějaké lidi na stadion,“ smutně podotýká zlínský útočník.

Generali Česká Cup pokračuje druhým kolem ve čtvrtek, kdy Berani zajíždějí do Přerova. Všechny týmy jsou rozhodně rády za tento turnaj, protože mají motivaci navíc. „Asi je tam trošku větší prestiž než u klasického přáteláku. Přece jen je to live vysílané na internetu, takže lidi mohou sledovat také stream. Každopádně je to prestižnější a doufám, že se nám bude dařit i nadále,“ zakončil Šlahař.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz