Slavia bude tak trochu retro. Tohle je TOP 5 posil sešívaných

Jaroslav Bednář, Marek Tomica, Jan Novák, Jiří Doležal... A taky Roman Málek (i když teda ten mladší) s Milanem Antošem (taky mladším). Slušná nostalgie, ne? Slavia v létě zajímavě posilovala a doufá v další posun.

Chance liga na Hokejka TV

Daniel Krejčí (O, 28 let)

Minulá sezona: Ústí n/L a Poruba, 45 zápasů (1+19)

Sám sebe v nadsázce nazval hokejovým prostitutem. Poslední dobou totiž střídal jeden klub za druhým. Teď se ale vrací domů do Edenu – to se jeví jako nejlepší možná varianta. Krejčí měl vždy ohromný potenciál: hrál za mládežnické reprezentace, zazářil v Třinci... Ve Slavii by mohl dostat roli druhého obránce (po Janu Novákovi) – zazáří díky tomu?

Petr Kafka (Ú, 30 let)

Minulá sezona: Prostějov a Frýdek-Místek, 56 zápasů (23+47)

Po odchodu Tomáše Šmerhy potřebovala Slavia na trhu najít jiného produktivního útočníka. A víte koho přivedla? Nejproduktivnějšího hráče uplynulé sezony Chance ligy! Kafka se blýskl 70 body, svými přihrávkami vynikal hlavně v přesilovkách. Slabší je v defenzivní činnosti, směrem dopředu ale bude pro Slavii klíčový.

Jaroslav Bednář (Ú, 43 let)

Minulá sezona: Vrchlabí, 32 zápasů (24+44)

V listopadu oslaví 44. narozeniny. Pokud vše dobře půjde, v tu dobu bude hrát za Slavii v Chance lize. S pražským celkem za pár týdnů vyjede na led a uvidí se – v jaké bude kondici, jak mu bude přát zdraví a zda ještě bude stíhat tempo profesionálů. Je jasné, že v ruce to pořád má: loni dotáhl k postupu Vrchlabí a byl vyhlášen nejlepším útočníkem druholigové skupiny Sever. Nebyli bychom překvapení, kdyby Bednář platil za rozdílového hráče i o patro výš. Tenhle možný comeback bude hodně zajímavé sledovat...

Daniel Kružík (Ú, 23 let)

Minulá sezona: Ústí nad Labem, 43 zápasů (11+22)

Přestože během přestupové uzávěrky odešel, stejně byl za uplynulou sezonu druhým nejproduktivnějším hráčem Ústí nad Labem. A předtím pomohl Kladnu k postupu. Tyhle dvě věci už o lecčems svědčí. Ve Slavii může atakovat hranici třiceti bodů.

Marek Tomica (Ú, 39 let)

Minulá sezona: Chomutov, 56 zápasů (5+9)

Od Tomici se gólové hody neočekávají. Jeho role bude jasná: ve třetí či čtvrté řadě se bude snažit soupeři znepříjemnit hru, dobře bránit, občas dát gól z brankoviště a hlavně pomoct v oslabení. Tomica je i těsně před čtyřicítkou vzorem v pracovitosti a bojovnosti. Pro mladé slávisty bude skvělým učitelem.

Foto: hc-slavia.cz

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři: Roman Málek mladší, Martin Michajlov.

Obránci: Milan Antoš mladší, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Mikuláš Hovorka, Daniel Krejčí, Jan Novák, Michal Steinocher, Dominik Valík, Václav Veber.

Útočníci: Jaroslav Bednář, Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Damien Hradil, Petr Kafka, Dávid Kohút, Daniel Kružík, Filip Kuťák, Martin Ondráček, David Šteiner, Marek Tomica, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz